Pokonaj smog wspólnie z Warszawą

2021-10-22 0:00
Kopciuchy
Autor: materiały prasowe

Zbliża się okres zimowy. Co roku o tej porze problem smogu staje się bardziej istotny. Również w Warszawie. Jak z nim walczyć? Ty też możesz podjąć działania, które wpłyną na poprawę powietrza w stolicy!

Co możesz zrobić?

Przede wszystkim zainwestuj w ekologiczne źródło ogrzewania. Jeśli masz w domu długoletni, wysłużony piec na paliwo stałe lub olej opałowy (tzw. kopciucha), wymień go na inne źródło ciepła. Jeśli jeszcze w tym roku zdecydujesz się na instalację pieca gazowego, elektrycznego lub pompy ciepła, to miasto pokryje większość kosztów inwestycji! Wysokość dotacji w 2021 r. może wynieść maksymalnie 90%. Na zwrot części kosztów możesz liczyć również w 2022 r., ale wtedy będzie on niższy – do 70%. Jeśli chcesz dostać większe dofinansowanie, musisz złożyć wniosek jeszcze w tym roku!

Jak to zrobić?

Wypełnij wniosek zamieszczony na www.um.warszawa.pl/kopciuchy i jego papierową wersję – razem ze zdjęciem swojego „kopciucha” – dostarcz do dowolnego urzędu dzielnicy lub wyślij pocztą na adres: Urząd m.st. Warszawy, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa. Potem sprawa jest prosta: podpisujesz umowę z miastem, realizujesz inwestycję, dostarczasz do ratusza dokumenty potwierdzające wymianę pieca, a po ich akceptacji miasto zwraca ci część kosztów. Z całą procedurą możesz zapoznać się na stronie urzędu. Wszystkie wątpliwości możesz też wyjaśnić telefonicznie, pod numerem infolinii: (22) 325 96 06 (od poniedziałku do piątku, między 8:00 a 16:00).

Co robi miasto?

Stolica informuje też młodych warszawiaków, jak walczyć z zanieczyszczeniami powietrza. W tym roku miasto przekazało warszawskim szkołom ponadpodstawowym i najstarszym klasom szkół podstawowych materiały dotyczące zmian klimatu.

Pokonaj smog wspólnie z Warszawą
Autor: Materiały Promocyjne Link: https://um.warszawa.pl/kopciuchy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE