Prokurator chce wyższej kary: DOŻYWOCIE dla Waśniewskiej!

2013-11-28 5:30

25 lat więzienia to za mało dla zabójczyni dziecka - uważa prokurator Zbigniew Grześkowiak z Katowic. Dziś złoży w sądzie apelację od wyroku skazującego Katarzynę Waśniewską (23 l.). To oznacza, że kobietę ukaraną za zabicie 6-miesięcznej córeczki Madzi może czekać nowy proces i nowy wyrok - dożywocie.

Zdaniem prokuratora matka Madzi już nigdy nie powinna wyjść na wolność.

- Naszym zdaniem kara dla niej jest zbyt niska. Dożywocie to właściwa kara jak na tak zaplanowaną i dokonaną z zimnym wyrachowaniem zbrodnię. Zresztą mówiłem o tym już wiele razy. Wnioskujemy zatem o uchylenie wyroku i ponowne rozpatrzenie sprawy, bo tylko w ten sposób można orzec dożywocie - zdradza nam Zbigniew Grześkowiak, który oskarżał Waśniewską w czasie słynnego procesu. Sąd Okręgowy w Katowicach skazał wtedy Katarzynę Waśniewską za dokonanie zabójstwa swojej córki Madzi na 25 lat więzienia, przy czym o warunkowe zwolnienie kobieta może się ubiegać już po odbyciu 15 lat kary.

PRZECZYTAJ: Waśniewska pogrąży koleżankę dzieciobójczynię z celi?

Sędzia uznał wtedy, że kara dożywocia byłaby zbyt wysoka dla Waśniewskiej. Znalazło się kilka okoliczności łagodzących - na przykład taka, że matka Madzi działała jako wolontariuszka w modlitewnej wspólnocie Tebah.

A to według sądu oznacza, że kobietę da się jeszcze zresocjalizować.

PRZECZYTAJ: Katarzyna Waśniewska sama się pogrążyła - swoim pamiętnikiem! Jest uzasadnienie wyroku

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, orzeczenie dożywocia wobec Waśniewskiej to prokuratorski plan maksimum. Natomiast minimum będzie podniesienie okresu, po jakim matka Madzi będzie się mogła ubiegać o warunkowe wyjście na wolność. Prokuratura chce, aby było to co najmniej 20 lat.

PRZECZYTAJ: Waśniewska chciała uwieść Bartka ostatni raz?

Apelacja ma także objąć jeden z zarzutów, od którego Waśniewska została uniewinniona. Chodzi o sprawę rzekomego porwania. Matka Madzi rzuciła bezpodstawne podejrzenia na jednego z zauważonych na ulicy ludzi, nazywając go porywaczem. Teraz może za to odpowiedzieć.