PZU ma zapłacić 15 milionów kary!

2010-01-14 14:17

PZU w końcu się doigrało. Największy polski ubezpieczyciel słono zapłaci za podtykanie klientom niekorzystnych dla nich umów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów krzywdy ponad 4 milionów Polaków wycenił na rekordowe 15 milionów złotych kary!

UOKiK nie pozostawił na PZU suchej nitki. Ubezpieczyciel grał nie fair zarówno w przypadku polis komunikacyjnych, jak i ubezpieczeń podróżnych oraz NW. We wszystkich "regulaminach i warunkach umowy" znaleziono zapisy, które umożliwiały PZU wymigiwanie się od wypłacenia odszkodowania.

Przeczytaj koniecznie: Możesz wygrać z ubezpieczycielem

Najbardziej poszkodowani byli ci, którzy wykupili polisy AC. PZU tak skonstruowało umowę, że mogło bezkarnie zaniżać wartość szkody o podatek VAT. Firma pozostawiła sobie również furtkę, żeby odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli samochód został sprowadzony do Polski. Ubezpieczyciel miał wtedy prawo sprawdzić dokumenty celne, a jeśli dopatrzył się jakichkolwiek nieścisłości, polisa była uznawana za nieważną.

PZU oczywiście z opinią UOKiK się nie zgadza i kary nie zamierza płacić do momentu, gdy sprawa nie zakończy się prawomocnym wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE