Rakotwórczy pociąg koło polskiej granicy!

2019-10-09 20:45 mos
promieniowanie
Autor: Materiały prasowe

Strażnicy na polsko-białoruskiej granicy wykryli w pociągu skażenie promieniotwórcze! Mimo to skład dostał zgodę na kontynuację podróży i wjechał na Białoruś. W rakotwórczym wagonie nie było pasażerów.

Wczoraj do Moskwy dotarł pociąg, w którym straż na granicy polsko-białoruskiej wykryła skażenie promieniotwórcze. Dopuszczalne normy promieniowania przekraczała podłoga jednego z przedziałów i toaleta. Wydano jednak zgodę na dalszą drogę, a pociąg zatrzymał się na Dworcu Białoruskim w Moskwie.

ZOBACZ TEŻ: Turcja wkroczyła do Syrii. To początek III wojny światowej?

Pociągiem podróżowali chorzy na raka

Na dworcu czekali na pojazd pracownicy kolei rosyjskich i strażacy, którzy potwierdzili informacje o skażeniu. Badanie wykazało, że promieniowanie osiągnęło poziom 3 mikrosiwertów na podłodze wagonu i 7 mikrosiwertów w toalecie. Skąd skażenie radioaktywne w pociągu? Okazuje się, że wcześniej tym środkiem transportu przewożono chorych na leczenie onkologiczne do Berlina. Jeden z pasażerów był poddany radioterapii, co mogło pozostawić ślady promieniowania w pociągu. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych stwierdziło, że skażenie jest niewielkie i nie zagrażało innym pasażerom.

SPRAWDŹ TAKŻE: Miliardowe odszkodowanie dla mężczyzny, któremu...urosły piersi!

Źródło: belsat.eu

Najnowsze