Sięgnij nawet po 100 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa lub profilaktykę zdrowotną

2018-07-30 0:00
Sięgnij nawet po 100 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa lub profilaktykę zdrowotną
Autor: Shutterstock

Jeśli masz dobry pomysł, jak poprawić bezpieczeństwo swojej rodziny, jak wpłynąć na poprawę zdrowia swoich bliskich i innych mieszkańców z twojej okolicy, sięgnij po dofinansowanie z PZU na jego realizację. Do wzięcia nawet 100 tys. zł! By zgłosić swój projekt do akcji prewencyjnej „Pomoc to moc”, musisz mieć partnera mającego osobowość prawną.

Świat, w którym żyjesz, nie jest doskonały. Boisz się o dzieci, które bawią się na placu zabaw, który od dawna domaga się remontu. Może warto zawalczyć o nowe sprzęty i bezpieczne otoczenie dla maluchów w twoim miejscu zamieszkania? Osiedlowe boisko to po prostu klepisko i dwie bramki, szkoda gadać... Jak zachęcić dzieciaki, nie mówiąc już o starszych mieszkańcach, do uprawiania sportów, gdy nie ma nawet gdzie pograć? A przecież sport to zdrowie – wysiłek i aktywność fizyczna chronią przed groźnymi chorobami serca, układu krążenia, cukrzycą, nowotworami itd.

Weź sprawy w swoje ręce

Skoro jest miejsce na boisko, zawalcz o pieniądze na profesjonalne podłoże lub bezpiecznie umocowane bramki. Może uda się jeszcze wygospodarować miejsce na umieszczenie tablic z koszami do koszykówki i betonowy stół do ping ponga? W przyszłości będziecie tu mogli organizować lokalne turnieje. A może warto rozważyć plenerową siłownię? Możliwe, że przejście dla pieszych przy pobliskiej szkole jest niewidoczne. Czego potrzeba, by poprawić w tym miejscu bezpieczeństwo – lepszego oznakowania i oświetlenia, a może także „leżących policjantów”?

Warto pomyśleć, jak zaangażować sąsiadów do pomocy – zorganizować cykl wydarzeń sportowych na boisku, zaprosić lekarzy, sportowców, dietetyków, by przy okazji organizowanego wydarzenia ciekawie zachęcili mieszkańców do dbania o zdrowie – prowadzenia mądrego stylu życia, badań profilaktycznych, zdrowego jedzenia?

A może działania na rzecz bezpieczeństwa – miejscowi policjanci czy strażacy zwykle chętni są do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, by uświadomić ludziom, jakie mogą być konsekwencje zbyt szybkiej jazdy, zapominania o pasach bezpieczeństwa czy poruszania się po drogach po zmroku bez sprawnego oświetlenia i odblasków. Wejdź na stronę www.pomoctomoc.pl i zobacz, jakie pomysły zgłaszają inni. Jak opracowują swoje projekty, czego potrzebują do ich realizacji, kogo zapraszają do współpracy itp.

Znajdź partnera do działania

Jeśli masz dobry pomysł, jak zwiększyć bezpieczeństwo w twojej okolicy, sprawić, by mieszkańcy dbali o zdrowie, może znasz już partnera mającego osobowość prawną, który aktywnie działa w twojej okolicy. Razem z takim partnerem np. fundacją, stowarzyszeniem, klubem sportowym itp. możecie wypracować pomysł i złożyć wniosek. Zapewne w twojej okolicy takich organizacji pozarządowych jest wiele.

Dzięki partnerowi nie tylko będzie ci łatwiej zorganizować przedsięwzięcie. Zadaniem partnera będzie czuwanie nad realizacją projektu, ale przede wszystkim przyjęcie i rozliczenie dofinansowania w ramach akcji prewencyjnej „Pomoc to moc”. Jeżeli jednak nie wiesz, do kogo mógłbyś zwrócić się ze swoim pomysłem, możesz skorzystać ze strony www.pomoctomoc.pl. Znajdziesz tu mapę partnerów – być może któraś z tych organizacji będzie gotowa współpracować z tobą.

Złóż wniosek i zadbaj o poparcie

Wspólnie z partnerem musisz złożyć wniosek o dofinansowanie przez stronę www.pomoctomoc.pl. Wnioski przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Wasz projekt pojawi się na mapie inicjatyw, które publikowane są na stronie akcji „Pomoc to moc”. Zachęć sąsiadów, znajomych, pozostałych mieszkańców, by na niego głosowali. Głosów powinno być jak najwięcej! PZU do 10. dnia każdego miesiąca wybiera najlepsze pomysły, które kwalifikuje do dofinansowania. Jeśli wybierze twój projekt, organizacja, która jest twoim partnerem, musi podpisać z PZU umowę prewencyjną. Możecie już zrealizować swój projekt i cieszyć się poprawą bezpieczeństwa i zdrowia w swojej lokalnej społeczności!

Więcej informacji na stronie internetowej pomoctomoc.pl

PZU Logo
Autor: Materiały Prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE