"Słoiki" są nie tylko w Warszawie!

2014-08-01 13:16

Praca, dostęp do edukacji, służby zdrowia czy kultury. To są powody, dla których zmieniamy miejsce zamieszkania. Do Warszawy przyjeżdżają najczęściej mieszkańcy Polski Wschodniej.

Do województw mogących poszczycić się największym napływem ludności zaliczają się mazowieckie, śląskie oraz wielkopolskie. Według danych GUS Katowice, Poznań czy Kraków to miejsca, niejednokrotnie konkurujące ze Stolicą. Kim jest osoba decydująca się na zmianę miejsca zamieszkania?

Najczęściej migrującą grupą są Polacy w wieku 25-29 lat. Jest to prawie 20 proc. wszystkich migrujących w kraju. Częściej miejsce stałego pobytu zmieniają kobiety. Według danych GUS stanowią one prawie 54 proc. wszystkich migrujących. Najliczniejszą grupę stanowiły osoby pozostające w związku małżeńskim (ponad 63 proc.), drugą co do liczności grupą były osoby, które nie założyły jeszcze rodziny, czyli kawalerowie lub panny (prawie 28 proc.).

Wśród przyjezdnych najwięcej jest osób z wykształceniem wyższym (prawie 33proc.), nieco mniej ze średnim (32 proc.) i prawie dwukrotnie mniej z wykształceniem zasadniczym zawodowym (16,3 proc. ).

Zobacz reż: Warszawianka Kinga Rusin zła na "Słoiki" i innych: "Ujawnijcie się"!

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają