Super Express stworzył działkową koalicję. Bronimy ALTANKI!

2014-10-14 9:10

To wielki sukces! Uruchomiliśmy w Sejmie sojusz wszystkich partii w obronie ogrodowych altanek! Już na najbliższym posiedzeniu posłowie tak zmienią prawo, aby milion altan nie poszło do rozbiórki!

Jeszcze w styczniu tego roku Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że tylko budowle "o lekkiej konstrukcji, najczęściej ażurowe" to altanki. Pozostałe powinny więc zostać rozebrane. Dlatego "Super Express" razem z Polskim Związkiem Działkowców zaczął zbierać podpisy w obronie ogrodów, żądając takich zmian w prawie, które ochroniłyby altany.

Pierwszy sukces osiągnęliśmy w zeszłym tygodniu, kiedy w Sejmie został złożony projekt zmian prawa, który poparło aż 700 tysięcy Polaków. Ten projekt popierają wszystkie partie w Sejmie!

Rządząca Platforma Obywatelska przygotowała jednak własny projekt zmian w ustawie o działkach. Posłowie PO zapewniają, że ich propozycja jest identyczna z naszą. Chodzi im tylko o to, że projekt poselski może zostać szybciej prze głosowany przez Sejm, niż ustawa złożona przez obywateli.

Bronimy interesu działkowców

- Podzielamy obawy, że działkowcy na mocy decyzji NSA mogą stracić swoje altany. Dlatego w pełni opowiadamy się za poparciem projektu ustawy działkowej. Chodzi przecież o milion działkowców! Trzeba bronić ich interesu i ich przez długie lata pielęgnowanych ogrodów.

Zobacz też: Działkowcy "Super Express" URATOWAŁ Wasze altanki!

Zablokujemy rozbiórkę

- Działkowcy są chłopcem do bicia. Na ich tereny chcieliby rzucić się deweloperzy, ale my na to nie pozwolimy i zablokujemy ustawą rozbiórkę altan. Przecież ci emeryci od lat łożą pieniądze na swoje tereny, a teraz jedną decyzją NSA inspektorzy nadzoru budowlanego będą wkraczać na ich tereny?!

Uratujemy altany

- Jak podkreślałem w zeszłym roku na wiecu ROD, będziemy wspierać działkowców w rozsądnych projektach. Dlatego popieramy ten pomysł. Nie pozwolimy, aby altanki poszły do rozbiórki. Zrobimy wszystko, aby działkowcy nie stracili swojego zaplecza do wypoczywania.

Mniej praw dla deweloperów

- Nie pozwolimy zburzyć majątku działkowców i poprzemy tę ustawę. Dla wielu emerytów i rencistów ich ogrody to jedyny i dostępny sposób spędzania czasu. Nie pozwólmy, aby deweloperzy, którzy ostrzą sobie zęby na te tereny, mieli więcej praw niż działkowcy.

Zostawimy im ogrody

- PSL poprze ustawę działkową. Działkowcy sporo już doświadczyli złego i teraz kolejny cios byłby niepotrzebny. Uważamy, że decyzja NSA o tym, czym jest altanka, jest zła. Działkowcy nie mają pieniędzy na kosztowne wycieczki. Dlatego należy zostawić im ogrody, w których wypoczywają.

"Nie" dla wyburzenia altan

- Poprzemy projekt działkowców. Ich altany działkowe są bardzo często ich jedynym kawałkiem ziemi! Jedynym, co mają. To sprawa godności tych ludzi i nie wyobrażam sobie, aby ich altany zostały wyburzone.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail