Ujawniamy tajemnicę Arłukowicza! Nie jemu powinien dziękować premier...

2014-03-21 13:03

Premier zobowiązał ministra zdrowia, by zajął się skróceniem kolejek do lekarzy. Minister wywiązał się z tego na czas. Premier go pochwalił. Tyle że większość pracy wykonał jednak nie sam minister, ale ktoś inny.

Człowiekiem, który odwalił za Bartosza Arłukowicza większość ciężkiej pracy i przygotował pakiet przepisów jest skromny i lubiany w ministerstwie urzędnik - dr Piotr Warczyński. Jest on lekarzem i znanym wśród warszawskich pacjentów gastroenterologiem. W ministerstwie pracuje od 13 lat. Współpracował z prof. Zbigniewem Religą, Markiem Balickim, Ewą Kopacz.

Jest autorem lub współtwórcą kilkunastu nowelizacji ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji (2004 r.), projektu nowej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (2007 r.), pakietu ustaw zdrowotnych zawetowanych przez prezydenta w 2008 r., "planu B" i projektu ustawy o działalności leczniczej.

Teraz jak widać docenił go Arłukowicz, zlecając mu zadanie przygotowania planu zmniejszenia kolejek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE