UKRADLI księdzu 2 miliony złotych. Jak mogli tak zgrzeszyć?!

2017-10-10 16:42

Policjanci z Gdańska wyjaśniają okoliczności kradzieży dwóch milionów złotych, które zginęły z prywatnego konta jednego z księży. Funkcjonariuszom udało się już zatrzymać kilka osób w tej bulwersującej sprawie. Śledczy wyjaśniają okoliczności kradzieży od kilku tygodni - podaje RMF FM.

- Zatrzymanemu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzut popełnienia czynu paserstwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Wobec tego podejrzanego został skierowany do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Wniosek nie został uwzględniony - powiedziała RMF FM Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. To jednak nie koniec zatrzymań w tej sprawie - według policjantów sprawa jest w toku i cały czas możliwe jest ujęcie kolejnych podejrzanych. Śledczy nad sprawą kradzieży dwóch milionów złotych z konta księdza, pracują od kilku tygodni. Jak działali rabusie? Według ustaleń śledczych, grupa kilku osób podrabiała dokumenty, a następnie przelewała w banku pieniądze z konta księdza do tzw. słupów. Według informacji RMF FM, policjantom udało się odzyskać 500 tysięcy złotych z kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj: Wyszedł z więzienia i ukradł rower

Sprawdź: Skruszony złodziej błaga Boga o litość [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE