ZIMA na początek wiosny! Nawet kilkanaście centymetrów ŚNIEGU! IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw

2021-03-21 16:39 sch
Śnieg, zima, pogoda
Autor: Pixabay Nawet kilkanaście centymetrów śniegu w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenie dla kilkunastu województw.

Wiosna przywitała nas... zimową pogodą! Zamiast ocieplenia i pięknej aury, mamy śnieg i oblodzone drogi niemal w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę (21 marca) ostrzeżenia dla 11 województw przed oblodzeniem. Kierowcom życie uprzykrzać będą też nie tylko oblodzone drogi, ale również opady śniegu. IMGW prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do nawet 15 cm.

Ostrzeżenia I stopnia przed oblodzeniem IMGW wydało dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i części województwa wielkopolskiego. Uwaga, kierowcy! Warunki jazdy na drogach mogą być utrudnione. Synoptycy IMGW prognozują tam występowanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, co może powodować ich oblodzenie.

Alerty przed oblodzeniem zaczną obowiązywać w niedzielę, 21 marca wieczorem i potrwają do poranka, w poniedziałek, 22 marca. Prawdopodobieństwo występowania oblodzenia oceniane jest na 80 proc.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zima MOCNO TRZYMA! Pierwszy dzień wiosny pod znakiem ŚNIEGU I WICHUR. Pogodowa KATASTROFA

Śnieg w Polsce. Nawet 15 cm białego puchu!

Kierowcom życie uprzykrzać będą też nie tylko oblodzone drogi, ale również opady śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia dla województwa podkarpackiego i lubelskiego, a także dla przeważającej części województw: małopolskiego, dolnośląskiego oraz śląskiego. Prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do nawet 15 cm. Najmocniej ma popadać na terenach górskich w województwie małopolskim i podkarpackim oraz w części woj. śląskiego.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biblijna plaga opanowała miasta! Co tam się dzieje? GRYZĄ ludzi. Trzy osoby w szpitalu

Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze