Śnieg, zima, pogoda

i

Autor: Pixabay Nawet kilkanaście centymetrów śniegu w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenie dla kilkunastu województw.

ZIMA na początek wiosny! Nawet kilkanaście centymetrów ŚNIEGU! IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw

2021-03-21 16:39

Wiosna przywitała nas... zimową pogodą! Zamiast ocieplenia i pięknej aury, mamy śnieg i oblodzone drogi niemal w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę (21 marca) ostrzeżenia dla 11 województw przed oblodzeniem. Kierowcom życie uprzykrzać będą też nie tylko oblodzone drogi, ale również opady śniegu. IMGW prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do nawet 15 cm.

Ostrzeżenia I stopnia przed oblodzeniem IMGW wydało dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i części województwa wielkopolskiego. Uwaga, kierowcy! Warunki jazdy na drogach mogą być utrudnione. Synoptycy IMGW prognozują tam występowanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, co może powodować ich oblodzenie.

Alerty przed oblodzeniem zaczną obowiązywać w niedzielę, 21 marca wieczorem i potrwają do poranka, w poniedziałek, 22 marca. Prawdopodobieństwo występowania oblodzenia oceniane jest na 80 proc.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zima MOCNO TRZYMA! Pierwszy dzień wiosny pod znakiem ŚNIEGU I WICHUR. Pogodowa KATASTROFA

Śnieg w Polsce. Nawet 15 cm białego puchu!

Kierowcom życie uprzykrzać będą też nie tylko oblodzone drogi, ale również opady śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia dla województwa podkarpackiego i lubelskiego, a także dla przeważającej części województw: małopolskiego, dolnośląskiego oraz śląskiego. Prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do nawet 15 cm. Najmocniej ma popadać na terenach górskich w województwie małopolskim i podkarpackim oraz w części woj. śląskiego.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biblijna plaga opanowała miasta! Co tam się dzieje? GRYZĄ ludzi. Trzy osoby w szpitalu

Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE