​ZOL we Wschowie i hospicjum tylko dla pacjentów z COVID lub podejrzanych o zakażenie

2020-07-12 20:38 hak, Radio Eska
​ZOL we Wschowie i hospicjum tylko dla pacjentów z COVID lub podejrzanych o zakażenie
Autor: google.com

Taką decyzję podjął wojewoda lubuski, po stwierdzeniu 43 przypadków zakażenia koronawirusem u pacjentów i personelu ZOL-u we Wschowie. Zakład i hospicjum zostały przekształcone w placówki jednoimienne, co oznacza, że będą zajmować się pacjentami chorymi na COVID-19 lub podejrzanymi o zakażenie.

W osobnym budynku ZOL zostały utworzone strefy czerwona i pomarańczowa, gdzie umieszczeni są pacjenci dodatni oraz oczekujący na potwierdzenie wyniku ujemnego. Tymi pacjentami opiekuje się osobny personel, który nie ma kontaktu z innymi pracownikami i pacjentami. Stosowane są wszelkie procedury bezpieczeństwa oraz środki ochrony - czytamy w komunikacie Nowego Szpitala we Wschowie, przy którym działa ZOL.

Na oddziałach szpitalnych, w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz hospicjum obowiązuje zakaz odwiedzin. Do szpitala przyjmowani są tylko pacjenci w stanach nagłych, planowe przyjęcia zostały wstrzymane. Podobnie poradnie i pracownie szpitalne, przyjmują tylko w pacjentów w pilnych sytuacjach, bez osób towarzyszących. Szczegóły na https://www.nowyszpital.pl/aktualnosci/nowy-szpital-we-wschowie/informacja-dla-rodzin-pacjentow-zol-we-wschowie/

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze