PZU Strefa Zdrowia

i

Autor: PZU

„Zdrowe Życie” w Pile!

Zrób bezpłatne badania w Mobilnej Strefie Zdrowia w Pile!

2023-05-26 0:00 Materiał sponsorowany

W ten weekend 27 i 28 maja trucki, busy i namioty PZU, Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz towarzyszących instytucji staną na Stadionie Powiatowym w Pile przy ul. Stefana Okrzei 4. Na osoby zainteresowane swoim stanem zdrowia będzie czekać kilkudziesięciu ekspertów, pielęgniarek i lekarzy specjalistów. Będzie można zrobić sobie badania i od razu skonsultować je ze spacjalistą.

W Mobilnej Strefie Zdrowia będzie dostępny cały szereg bezpłatnych konsultacji i badań lekarskich. Oprócz podstawowych badań, takich jak pomiar poziomu glukozy i cholesterolu czy pomiar ciśnienia krwi, będzie można wykonać spirometrię i USG płuc, zapoznać się z profilaktyką powikłań pocovidowych konsultując wyniki badań z pulmonologiem, a także wykonać badanie mammograficzne czy uzyskać porady z zakresu samobadania piersi. Pogoda sprzyja opalaniu, dlatego zachęcamy także do konsultacji dermatologicznych i badań dermatoskopem.

Ponadto dostępne będą między innymi: analiza składu ciała wraz z krótką poradą dietetyczną ekspertki z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, spotkanie z kariologiem z Narodowego Instytutu Kardiologii, przegląd dentystyczny dla dzieci i młodzieży, badania EKG, profilaktyka nowotworów skóry czy porady fizjoterapeuty. W trakcie wydarzenia będzie można także skorzystać z innych usług, m.in. bezpłatnego wyrobienia karty EKUZ (przydatna do skorzystania z publicznej ochrony zdrowia w Unii Europejskiej) i wydanie jej od ręki. Na stoiskach NFZ potwierdzimy profil zaufany, czy zapoznamy się z aplikacją moje IKP oraz jej korzyściami. Do uruchomienia aplikacji potrzebny jest właśnie profil zaufany.

PZU Strefa Zdrowia

i

Autor: PZU

Mobilna Strefa Zdrowia jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Piła jest 6. przystankiem Mobilnej Strefy zdrowia. Tylko w pierwszych pięciu lokalizacjach wykonano już ponad 20 tysięcy usług, badań i konsultacji.

Bieżące informacje na temat projektu i wydarzeń towarzyszących odbywających się w jego ramach są dostępne na stronie internetowej www.zdrowezycie.org.pl.

„Zdrowe Życie” to pierwszy ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany we współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia, PZU oraz pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta, Agaty Kornhauser–Dudy.

Nasi Partnerzy polecają