Tragiczny wypadek w Niemczech. Zginęli Polacy

i

Autor: Silvio Dietzel / DPA / PAP Tragiczny wypadek w Niemczech. Zginęli Polacy

Tragedia na A38

80-latek jechał autostradą pod prąd! Doprowadził do katastrofy, nie żyją Polacy

2022-12-21 8:40

Tragedia na autostradzie! 80-letni kierowca pędził trasą A38 po prąd. Po trzech kilometrach takiej jazdy jego pojazd zderzył się czołowo z drugim samochodem osobowym. Zginął zarówno 80-latek, jak i dwie osoby podróżujące drugą osobówką. Wiadomo, że to dwoje Polaków, kobieta i mężczyzna. Kim były polskie ofiary tragedii w Niemczech?

80-latek wjechał pod prąd na autostradę w Niemczech. W zderzeniu czołowym w Turyngii zginęło dwoje Polaków

Najprawdopodobniej to była po prostu tragiczna pomyłka, która kosztowała życie trzech osób. Doszło do niej we wtorek, 20 grudnia po południu w rejonie niemieckiej miejscowości Leinefelde-Worbis w północnej Turyngii. Jak podaje portal saechsische.de, 80-letni kierowca samochodu osobowego z nieustalonych przyczyn wjechał na autostradę A38 pod prąd - dostał się na pas prowadzący do Lipska, ale jechał w stronę Getyngi. Po trzech kilometrach takiej jazdy pojazd 80-letniego kierowcy zderzył się czołowo z drugim samochodem osobowym. Zginął zarówno 80-latek, jak i dwie osoby podróżujące drugą osobówką. Wiadomo, że to dwoje Polaków, kobieta i mężczyzna. Kim były polskie ofiary tragicznego wypadku w Niemczech?

Polacy zginęli na autostradzie w Niemczech. Kim były ofiary tragicznego wypadku na autostradzie?

Mężczyzna miał 45 lat, zaś kobieta 23. Byli mieszkańcami Niemiec, Nadrenii Północnej-Westfalii. Ich pojazd był po tragicznym zderzeniu tak poważnie uszkodzony, że straż pożarna musiała go rozcinać, by dostać się do ofiar. Niestety, zarówno Polacy, jak i sprawca wypadku zginęli na miejscu. Autostrada A38 w rejonie Leinefelde-Worbis była zablokowana przez około siedem godzin w obu kierunkach.

Polski MSZ o wypadku w Niemczech. Potwierdza, że ofiary były Polakami

Śmierć polskich obywateli w wypadku w Turyngii potwierdziłopolskie MSZ. "Zgodnie z procedurami, Centrum Zarządzania Kryzysowego właściwego Urzędu Wojewódzkiego nawiązało kontakt z rodziną poszkodowanych i przekazało potwierdzone informacje o wypadku. Jednocześnie, konsulowie z polskiej placówki w Berlinie pozostają w stałym kontakcie z właściwymi służbami niemieckimi oraz polskimi i udzielają wszelkiej niezbędnej pomocy" - podał resort.

Sonda
Zdarzyło Wam się jechać pod prąd na autostradzie?

Znasz przepisy? Zobacz, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Pytanie 1 z 12
Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa obejmuje
Jechał "pod prąd" drogą ekspresową niedaleko Świecia

Rodzicu! Wozisz dziecko samochodem?

Posłuchaj eksperta i sprawdź czy dobrze dbasz o jego bezpieczeństwo!

Listen to "Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie? DROGOWSKAZY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany