Ambasador USA zapewnia Polaków w Gazecie Wyborczej: Nie rezygnujemy z tarczy w waszym kraju

2013-02-15 3:00

Stephen D. Mull w liście do "Gazety Wyborczej" napisał, że Stany Zjednoczone pozostają w pełni zaangażowane w realizację programu obrony antyrakietowej.

"Stany Zjednoczone pozostają w pełni zaangażowane w realizację programu obrony antyrakietowej, który już teraz wstępnie zapewnia ochronę naszym sojusznikom w NATO oraz siłom USA rozmieszczonym w Europie. Miejsce na bazę w Polsce zostało wybrane, ponieważ taka lokalizacja - podobnie jak w przypadku siostrzanej bazy w Rumunii - zapewnia optymalną równowagę między obroną terytorium Stanów Zjednoczonych a ochroną naszych sił i sojuszników w Europie. Baza w Redzikowie odpowiada w rzeczywistości tej samej lokalizacji, którą zamierzała wykorzystać poprzednia administracja amerykańska dla ochrony Stanów Zjednoczonych i Europy przed pociskami balistycznymi z Bliskiego Wschodu. Tak jak staramy się wspólnie odpowiadać na pojawiające się zagrożenia, tak Polska może być najzupełniej pewna zaangażowania Stanów Zjednoczonych na rzecz kolektywnego bezpieczeństwa" - napisał Stephen D. Mull.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE