Będą taksówki tylko dla kobiet

2014-09-10 6:00

Są żółte, zielone, czarne, a teraz będą... różowe. W przyszłym tygodniu na nowojorskich ulicach pojawią się taksówki dla kobiet, za kierownicą których będą siedziały również kobiety – donosi Fox News.

Kolor samochodów nie będzie co prawda różowy, ale mówi się o nich „Hot Pink”, ponieważ prowadzące je kobiety będą miały na sobie zawsze coś różowego. Kobiece taxi pojawią się w Westchester na Long Island oraz w New York City, gdzie serwis będzie się nazywał SheRides.

Pomysł na wprowadzenie takiej usługi pojawił się po licznych atakach na pasażerki dokonanych przez kierowców. Dodatkowo, pomysłodawczynie chciały dać zatrudnienie kobietom, gdyż – jak twierdzą – są one w tej branży dyskryminowane.

Kurs damską taksówką będzie się zamawiać poprzez stronę internetową i aplikację na smartphonach. Uwaga panowie: jeżeli będziecie sami, nie skorzystacie z usług tego serwisu. Zawsze w grupie musi być co najmniej jedna kobieta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE