Bluźniercza Madonna chce się spotkać z papieżem. Jestem dobrą katoliczką, przysięgam!

i

Autor: Grzegorz GALAZKA/East News; B4859 / Avalon/Photoshot/East News "Bluźniercza" Madonna chce się spotkać z papieżem. "Jestem dobrą katoliczką, przysięgam!"

Madonna chce jechać do papieża Franciszka. "Jestem dobrą katoliczką, przysięgam!"

2022-05-10 12:25

Madonna zamierza pojednać się z Kościołem? Relacje Madonny z Kościołem katolickim nie należą do najłatwiejszych. Królowa popu została trzy razy ekskomunikowana, ma zakaz wjazdu do Watykanu, a teraz chce spotkania z papieżem Franciszkiem twarzą w twarz. O jakich "ważnych sprawach" chce porozmawiać? "Minęło kilkadziesiąt lat od mojej ostatniej spowiedzi" - pisze Madonna do papieża Franciszka.

Madonna jest katoliczką. Chce jechać do papieża Franciszka

"Witam @Pontifex [nazwa Twitterowego konta papieża - przyp. red.] Franciszku - jestem dobrą katoliczką. Przysięgam! To znaczy nie przysięgam! Minęło kilkadziesiąt lat od mojej ostatniej spowiedzi. Czy można by kiedyś spotkać się i porozmawiać o ważnych sprawach? Byłam ekskomunikowana trzy razy. To nie wydaje się sprawiedliwe. Z poważaniem, Madonna" - to treść Tweeta, skierowanego przez 63-letnią królową popu do papieża Franciszka. Wygląda na to, że po dekadach działań, które doprowadziły ją do ogromnego konfliktu z Kościołem katolickim, Madonna ma ochotę powrócić na jego łono. Piosenkarka od samego początku kariery lubiła posługiwać się w swojej twórczości symbolami religijnymi, wzbudzać kontrowersje i prowokować.

Ekskomunika Madonny. Czym Madonna podpadła Kościołowi katolickiemu?

Pamiętacie obrazoburczy pocałunek w teledysku "Like a Prayer", albo koncert w Rzymie, w czasie którego Madonna wisiała na krzyżu? Ten koncert z 2006 roku, w czasie którego Madonna zaśpiewała jeden z utworów, wisząc na krzyżu, przeszedł do historii. Po tym występie spadły na nią prawdziwe gromy, a we Włoszech stała się kimś w rodzaju wroga publicznego. 

CZYTAJ TAKŻE: Kochanka Putina jest w CIĄŻY? Rosyjski dyktator załamany i wściekły. On jest ojcem?

Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje

Watykan współczuje Madonnie. "To akt otwartej wrogości"

"Page Six" przypomina, że nieżyjący już kardynał Ersilio Tonini powiedział wówczas: "Ukrzyżowanie siebie podczas koncertu w mieście papieży i męczenników jest aktem otwartej wrogości. To nic innego jak skandal i próba wywołania rozgłosu". Stwierdził także, że jej współczuje, bo kiedyś zrozumie, że "Jezus umarł na krzyżu również za nią". 

CZYTAJ TAKŻE: 63-letnia Madonna w czerwonej skórze wije się przy aucie. Wygląda inaczej niż na zdjęciach!

Sonda
Czy Madonna wygląda dobrze?

Papież Franciszek wybaczy Madonnie?

Czyżby teraz Madonna chciała zostać gorliwą katoliczką, czy może spotkanie z głową Kościoła katolickiego ma zupełnie inny cel? Papież Franciszek na razie nie zareagował na propozycję gwiazdy. Fani Madonny trzymają kciuki, by Franciszek odpowiedział na jej prośbę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE