Był dziecięcą gwiazdą hitowego serialu, został skazany na dożywocie. Zamordował matkę

i

Autor: Mat prasowe

Chciał zabić Justina Trudeau!

Był dziecięcą gwiazdą znanego serialu, został skazany na dożywocie. Zamordował matkę!

2022-09-24 9:47

Kanadyjski aktor, gwiazdor serialu "Riverdale", Ryan Grantham (24 l.), został właśnie skazany na dożywocie za morderstwo drugiego stopnia na swojej matce - informuje stacja CBC. Szczegóły i okoliczności tej tragedii są szokujące. Młody mężczyzna po zbrodni chciał popełnić następną - zamordować premiera Kanady, Justina Trudeau.

Jak przypomina magazyn "Variety", do tragedii doszło w marcu 2020 roku. To wtedy aktor strzelił swojej mamie w tył głowy karabinem kaliber 22, w czasie, gdy grała na pianinie w ich domu w Squamish w Kolumbii Brytyjskiej. Po wszystkim Grantham nagrał film, w którym pokazuje martwą matkę i przyznaje się do winy. Następnego dnia przykrył zwłoki mamy prześcieradłem, otoczył je zapalonymi świecami, a na fortepianie zawiesił różaniec. Jednak to, co miało stać się później, było jeszcze bardziej wstrząsające.

Aktor skazany na dożywocie. Chciał zabić premiera i zaatakować na uniwersytecie

Do swojego auta gwiazdor zapakował broń, amunicję i koktajle Mołotowa, po czym pojechał do Ottawy z zamiarem zabicia premiera Kanady, Justina Trudeau. W drodze jednak się rozmyślił i pojechał na teren Uniwersytetu Simona Frasera, którego był absolwentem, by dokonać masowej strzelaniny. Ostatecznie  zdecydował się oddać w ręce policji. 

CZYTAJ TAKŻE: Zaatakuje nas nowy wirus? Odkryli go w rosyjskich nietoperzach, szczepionki nieskuteczne

Makabra w Lutoryżu. Syn zabił matkę

Znany aktor zabił matkę. Zwolnienie warunkowe po 14 latach

Morderstwo drugiego stopnia z automatu jest w Kanadzie karane dożywociem. Sędzia Sądu Najwyższego Kolumbii Brytyjskiej, Kathleen Ker, orzekła jednak, że po 14 latach odsiadki Grantham będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe. Mężczyzna swoją przygodę z aktorstwem zaczął w wieku 9 lat. Widzowie mogą go kojarzyć głównie z serialu "Riverdale", ale także filmów, takich jak m.in. "Imaginarium Doktora Parnassusa" i "Dziennik cwaniaka".

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski kanibal i morderca jedzie na wojnę. Dołączył do grupy Wagnera. "Chciał posmakować człowieka"

Sonda
Czy uważasz, że każdy kolejny sezon Riverdale jest gorszy od poprzedniego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki