Był dziecięcą gwiazdą hitowego serialu, został skazany na dożywocie. Zamordował matkę

i

Autor: Mat prasowe

Chciał zabić Justina Trudeau!

Był dziecięcą gwiazdą znanego serialu, został skazany na dożywocie. Zamordował matkę!

2022-09-24 9:47

Kanadyjski aktor, gwiazdor serialu "Riverdale", Ryan Grantham (24 l.), został właśnie skazany na dożywocie za morderstwo drugiego stopnia na swojej matce - informuje stacja CBC. Szczegóły i okoliczności tej tragedii są szokujące. Młody mężczyzna po zbrodni chciał popełnić następną - zamordować premiera Kanady, Justina Trudeau.

Jak przypomina magazyn "Variety", do tragedii doszło w marcu 2020 roku. To wtedy aktor strzelił swojej mamie w tył głowy karabinem kaliber 22, w czasie, gdy grała na pianinie w ich domu w Squamish w Kolumbii Brytyjskiej. Po wszystkim Grantham nagrał film, w którym pokazuje martwą matkę i przyznaje się do winy. Następnego dnia przykrył zwłoki mamy prześcieradłem, otoczył je zapalonymi świecami, a na fortepianie zawiesił różaniec. Jednak to, co miało stać się później, było jeszcze bardziej wstrząsające.

Aktor skazany na dożywocie. Chciał zabić premiera i zaatakować na uniwersytecie

Do swojego auta gwiazdor zapakował broń, amunicję i koktajle Mołotowa, po czym pojechał do Ottawy z zamiarem zabicia premiera Kanady, Justina Trudeau. W drodze jednak się rozmyślił i pojechał na teren Uniwersytetu Simona Frasera, którego był absolwentem, by dokonać masowej strzelaniny. Ostatecznie  zdecydował się oddać w ręce policji. 

CZYTAJ TAKŻE: Zaatakuje nas nowy wirus? Odkryli go w rosyjskich nietoperzach, szczepionki nieskuteczne

Makabra w Lutoryżu. Syn zabił matkę

Znany aktor zabił matkę. Zwolnienie warunkowe po 14 latach

Morderstwo drugiego stopnia z automatu jest w Kanadzie karane dożywociem. Sędzia Sądu Najwyższego Kolumbii Brytyjskiej, Kathleen Ker, orzekła jednak, że po 14 latach odsiadki Grantham będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe. Mężczyzna swoją przygodę z aktorstwem zaczął w wieku 9 lat. Widzowie mogą go kojarzyć głównie z serialu "Riverdale", ale także filmów, takich jak m.in. "Imaginarium Doktora Parnassusa" i "Dziennik cwaniaka".

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski kanibal i morderca jedzie na wojnę. Dołączył do grupy Wagnera. "Chciał posmakować człowieka"

Sonda
Czy uważasz, że każdy kolejny sezon Riverdale jest gorszy od poprzedniego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają