Arno Dubel

i

Autor: youtube Arno Dubel

Nie pracował prawie 50 lat

Był najsłynniejszym bezrobotnym świata. Arno Dübel zmarł po długiej chorobie

2023-05-26 21:09

Był najsłynniejszym bezrobotnym w Niemczech. Pracy unikał przez prawie wieku. Co więcej, promował taki styl życia. W wieku 67 lat w Hamburgu zmarł Arno Dübel.

Arno Dübel był najsłynniejszym niemieckim bezrobotnym. Zmarł w wieku 67 lat

Arno Dübel urodził się 13 stycznia 1956 r. w Bornum w Dolnej Saksonii. Rozpoczął praktykę jako malarz, ale w 1976 r. porzucił ją i od tego czasu, czyli niemal pół wieku, żył z zasiłku dla bezrobotnych. Dübel aktywnie okazywał swoją niechęć do znalezienia pracy i dokładał wszelkich starań, aby uniknąć sankcji za brak pracy. Z bezrobocia Dübel uczynił styl życia, biorąc udział w programach rozrywkowych, promujących swój styl życia, a nawet bezskutecznie próbując rozpocząć karierę jako piosenkarz. Dübel śpiewał - oczywiście - piosenką o swoim braku pracy. Swoją postawą wzbudzał ogromne zainteresowanie niemieckich mediów. Tabloid Bild nazwał go „najbardziej bezczelnym bezrobotnym w Niemczech” i wykorzystał go jako przykład rzekomego powszechnego oszustwa w systemie opieki społecznej.

23 maja Arno Dübel zmarł w Szpitalu Uniwersyteckim w Hamburgu w wieku 67 lat. Od dawna chorował. O śmierci Dubela poinformował „Hamburger Morgenpost”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Choroba papieża Franciszka. Watykan odwołał wszystkie spotkania

Sonda
Czy pobierałeś/aś kiedykolwiek zasiłek dla bezrobotnych?
Politycy od kuchni - Adam Bielan
Nasi Partnerzy polecają