Chiny potajemnie pomagają Rosji w wojnie na Ukrainie? Namierzono tajemnicze samoloty

i

Autor: Nur Photo/East News; AP/Alexandr Demyanchuk Chiny potajemnie pomagają Rosji w wojnie na Ukrainie? Namierzono tajemnicze samoloty

Wojna na Ukrainie

Chiny w sekrecie pomagają Rosji w wojnie na Ukrainie? Namierzono tajemnicze samoloty

2022-11-28 6:27

Z Chin do Rosji napływa pomoc wojskowa w tajemnicy przed światem? Takie mocne oskarżenia wysuwa Defence Express. Ukraiński portal pisze, że do Federacji Rosyjskiej regularnie latają wojskowe, ciężkie samoloty transportowe. W ciągu tygodnia takich lotów naliczono dziewięć. Chiny od początku wojny na Ukrainie prezentują niejasne stanowisko w jej sprawie.

Chiny wobec wojny na Ukrainie. Sprzeciw wobec działań Putina to tylko pozory?

Od początku wojny na Ukrainie Chiny starają się zarówno zachować dobre relacje z Rosją, jak i nie prezentować się światu jako jej jednoznaczny sojusznik w wojnie na Ukrainie. Jeszcze wiosną rzecznik chińskiego MSZ Wang Yi mówił: "Przyjaźń między narodami Chin i Rosji jest jak skała, a oba kraje mają szerokie perspektywy współpracy". Podczas niedawnego szczytu G20 na Bali prezydent Xi Jinping skarcił jednak Putina za atomowe groźby. Wspólne stanowisko USA i Chin głosiło: "Prezydent Biden i prezydent Xi powtórzyli swoje wspólne zdanie, że wojny jądrowej nikt nie może wygrać i nie można pozwolić by do niej doszło i podkreślili swój sprzeciw wobec użycia lub groźby użycia broni jądrowej na Ukrainie". Pekin także nieoficjalnymi kanałami dał do zrozumienia, że Chiny są "zaskoczone i zawstydzone" tym, co robią Rosjanie na Ukrainie. Ale najnowsze doniesienia na temat Chin i Rosji wywołują na nowo niepokój. Czy Chiny po cichu pomagają wojskowo Władimirowi Putinowi?

Tajemnicze loty samolotów wojskowych z Chin do Rosji! Pekin potajemnie pomaga wojskowo Władimirowi Putinowi w wojnie na Ukrainie?

Defence Express pisze, że do Federacji Rosyjskiej regularnie latają wojskowe, ciężkie samoloty transportowe An-124 Rusłan. W ciągu tygodnia takich lotów naliczono dziewięć. "Rosja wysyła do Chin samoloty po ładunki wojskowe. Taki wniosek nasuwają regularne loty, a tym bardziej samolotami An-124 Rusłan, wyłączone transpondery, jak również komentarze w chińskich mediach społecznościowych. Regularne loty, a tym bardziej samolotami An-124 Rusłan, wyłączone transpondery, jak również komentarze w chińskich sieciach społecznościowych nasuwają wniosek, że Rosja wysyła samoloty po ładunki wojskowe" - podaje Defence Express i dodaje, że według internetowych plotek ładunki zawierają „wyposażenie, kamizelki kuloodporne, kaski, odzież”. "Z pewnością nie są to wszystkie loty do Chin wykonane przez rosyjskie samoloty we wskazanym celu, a tylko te, które trafiły do serwisów monitoringu lotów cywilnych” - uważają dziennikarze.

Sonda
Popierasz budowę zapory na granicy z Rosją?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Poziom trudności taki, że spadną ci kapcie!

Pytanie 1 z 10
Za pierwszy dzień zbrodniczego najazdu Rosji na Ukrainę wskazuje się:
Express Biedrzyckiej - GEN. MIECZYSŁAW BIENIEK: Chinom zależy na wygaszeniu konfliktu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają