Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

i

Autor: Jurica Galoic/PIXSELL/XINHUA/EAST NEWS Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Wypadek polskiego autokaru

Chorwacja: Lekarze przekazali kolejne smutne wiadomości. Wypadek polskiego autokaru

2022-08-07 16:17

12 zabitych i 32 rannych, w tym 19 osób z poważnymi obrażeniami. Tragiczny bilans wypadku polskiego autokaru w Chorwacji od wczoraj, 6 sierpnia nie zmienił się. Jednak chorwaccy lekarze przekazali bardzo smutne wiadomości odnośnie stanu poszkodowanych osób. W jakim stanie są Polacy ranni w wypadku autokaru w Chorwacji?

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. "Czterech pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, dwóch w stanie krytycznym"

Trwa dramat osób poszkodowanych w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji oraz rodzin ofiar śmiertelnych. Przypomnijmy - 6 sierpnia wczesnym rankiem autokar wiozący 44 Polaków przez Chorwację z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał z autostrady do rowu. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 jest w ciężkim stanie. Wiadomo, że autokarem podróżowali polscy pielgrzymi, jechali z Zagrzebia do Medjugorje w Bośni i Hercegowinie. Tragiczny bilans wypadku polskiego autokaru w Chorwacji od wczoraj, 6 sierpnia nie zmienił się. Jednak chorwaccy lekarze przekazali bardzo smutne wiadomości odnośnie stanu poszkodowanych osób. W jakim stanie są Polacy ranni w wypadku autokaru w Chorwacji? Niestety, trwa walka o życie poszkodowanych. "Czterech pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, dwóch w stanie krytycznym. Jeden z pacjentów został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na oddział urazowy" - powiedział dyrektor szpitala w Varażdinie Damir Poljak, cytowany przez agencję HINA.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wideo pokazuje polski autokar na 7 minut przed wypadkiem! Czy coś zapowiadało tragedię w Chorwacji?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Takim autobusem jechali Polacy! Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Cztery osoby ranne w wypadku polskiego autokaru wróciły doi Polski. "Stan zadowalający"

Cztery osoby spośród 44 będących w polskim autokarze wróciły już do Polski, samolot wylądował już w Warszawie. Według cytowanego dyrektora szpitala w Varażdinie są to cztery pacjentki w "zadowalającym stanie zdrowia". Osoby te, jak w niedzielę rano rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina poinformował, wróciły do kraju w nocy z soboty na niedzielę wraz z kierowaną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego delegacją, która w sobotę była obecna na miejscu tragicznego wypadku polskiego autokaru. Po katastrofie rannych umieszczono w szpitalach w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakovcu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Straszna relacja świadka. "Ludzie zawodzili, było dużo martwych"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Co wiemy o tragedii? Liczba ofiar i rannych

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jedynie połowa z was zdoła zdobyć 5/10!

Pytanie 1 z 10
Który wodospad w Polsce jest największy?
Wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami w Chorwacji