Próbne przemarsze przed pogrzebem Elżbiety II. Królewskie służby ćwiczą pogrzeb brytyjskiej monarchini

i

Autor: FORUM Próbne przemarsze przed pogrzebem Elżbiety II. Królewskie służby ćwiczą pogrzeb brytyjskiej monarchini

Trenują ostatnie pożegnanie

Ćwiczą pogrzeb królowej Elżbiety II. Kilkugodzinne próby, zamknięte ulice [GALERIA]

2022-09-16 20:12

Ostatnia droga brytyjskiej monarchini jest zaplanowana na najbliższy poniedziałek, 19 września. Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II może być "pogrzebem stulecia", na którym pojawią się setki tysięcy żałobników, dlatego wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Londyńskie służby przeprowadzają szczegółowe próby tej największej w historii ceremonii pogrzebowej. Co dokładnie robią?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września. Miała 96 lat, a od 70 zasiadała na tronie, co uczyniło ją najdłużej panującą na świecie władczynią. W momencie, gdy zmarła, rozpoczęła się 10-dniowa operacja "London Bridge", której finałem będzie pogrzeb królowej. Ceremonię zaplanowano na poniedziałek, 19 września i już jest nazywana "pogrzebem stulecia". Brytyjskie służby szacują, że pożegnać królową będzie chciało nawet kilkaset tysięcy żałobników. Jak ma wyglądać ostatnie pożegnanie Elżbiety II? Pogrzeb zacznie się o godz. 11 londyńskiego czasu w Opactwie Westminsterskim, ale później trumna z jej ciałem zostanie złożona - już tylko w obecności najbliższej rodziny - w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.

Śmierć królowej Elżbiety II. Pogrzeb zaplanowany od A do Z

Od środy, 14 września, trumna z ciałem monarchini będzie wystawiona w Opactwie na widok publiczny. Już od poniedziałku (12 września) ustawiają się tam kolejki chętnych, by oddać królowej hołd. Także od poniedziałku w Londynie trwają próby przed pogrzebem. Jak dokładnie wyglądają?

CZYTAJ TAKŻE: Elżbieta II będzie pochowana w dwóch trumnach? Sensacyjne doniesienia!

Gliwice: Pogrzeb Tekli Juniewicz w kościele św. Jerzego. Najstarsza Polka zmarła w wieku 116 lat

Próby przed pogrzebem królowej. Oficerowie ściągani z urlopów

Żołnierze Life Guards, czyli straży królewskiej, zostali sfotografowani, jak w koszarach Wellington przygotowują się do pożegnania królowej. Jak informuje "Daily Mail", ćwiczyli między innymi noszenie trumny i układanie jej na powozie konnym. Na tym nie koniec. BBC podaje, że kilka ulic w centrum Londynu zostało zamkniętych, by przećwiczyć przejazd konduktu żałobnego. Do dnia pogrzebu królowej, nazywanego "największą operacją bezpieczeństwa, jaką kiedykolwiek widział kraj", przygotowuje się nawet 10 tys. funkcjonariuszy różnego rodzaju służb, z których część z tego powodu została odwołana z urlopów. W Londynie pojawią się setki dygnitarzy z całego świata i setki tysięcy żałobników. "To bezprecedensowa operacja przyprawiająca o wielki ból głowy".

CZYTAJ TAKŻE: Śmierć babci ich pogodzi. William i Harry pójdą razem za trumną królowej Elżbiety II?

Sonda
Będziesz oglądał pogrzeb Elżbiety II?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE