Śmierć babci ich pogodziła. William i Harry za trumną królowej Elżbiety pójdą razem?

i

Autor: AP/Kirsty O'Connor Śmierć babci ich pogodziła. William i Harry za trumną królowej Elżbiety pójdą razem?

O co im poszło?

Śmierć Elżbiety II ich pogodzi? William i Harry pójdą razem za trumną królowej?

2022-09-16 20:14

Książęta William (40 l.) i Harry (37 l.) od lat są zwaśnieni. Niewiele osób pamięta już od czego zaczął się konflikt synów Lady Diany i księcia - a teraz już króla - Karola III, wiadomo jednak, że wciąż się pogłębia. Czy jest szansa na to, by pojednała ich śmierć ukochanej babci, królowej Elżbiety II? Przy zamku w Windsorze pojawili się idąc ramię w ramię. Wiele powie kształt konduktu żałobnego.

W sobotę, 10 września, dwa dni po śmierci królowej Elżbiety II, media na całym świecie obiegły zdjęcia czwórki, która niezwykle rzadko pokazuje się razem. Książę William z żoną, księżną Kate (40 l.) i Harry z Meghan Markle (41 l.) wspólnie oddali hołd zmarłej babci i spotkali się z żałobnikami zgromadzonymi przy Windsorze. Podobno z inicjatywą wyszedł starszy z braci, a młodszy od razu na przystał. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że mimo wszystko między nimi wiało chłodem. Źródło bliskie rodzinie królewskiej, na które powołuje się brytyjski "The Sun", nie ma złudzeń.

Śmierć królowej Elżbiety II. William i Harry nie do pogodzenia?

"Jest może trochę lepiej niż przed rokiem, gdy na pogrzebie dziadka, księcia Filipa, nawet nie szli obok siebie. Jednak sobotni gest niczego nie zmienia, po prostu na chwilę odłożyli swój konflikt, by w spokoju pożegnać babcię". A Harry zrobił to w wyjątkowo wzruszających słowach. "Cieszę się, że poznałaś moją ukochaną żonę, Meghan, że tuliłaś w ramionach moje dzieci" - napisał w oficjalnym pożegnaniu Elżbiety II. 

CZYTAJ TAKŻE: 12 godzin czekania, by zobaczyć Elżbietę II w trumnie. Kontrole jak na lotnisku, przenośne toalety, szpitale w pogotowiu

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała

Konflikt Harry'ego i Williama. Poszło o błahostkę

Niesnaski między niegdyś zżytymi braćmi zaczęły się wiele lat temu, na długo przed tym, gdy w życiu Harry’ego pojawiła się Meghan Markle i gdy razem postanowili opuścić Wielką Brytanię i wyjechać do USA. Harry już w 2005 roku miał podobno wielki żal, że Elżbieta II faworyzuje Williama, powierzając mu m.in. patronowanie jednej z organizacji charytatywnych. Z czasem jednak różnic między synami Diany i Karola, przybywało. Teraz do sedna ich konfliktu trudno już dotrzeć. Brytyjczycy tymczasem zastanawiają się, czy w obliczu śmierci brytyjskiej królowej Harry i Meghan opuszczą Kalifornię i powrócą do Wielkiej Brytanii, by spróbować scementować tak osłabioną rodzinę królewską. Media natomiast obstawiają, w jakiej kolejności najbliżsi Elżbiety II powędrują za jej trumną podczas oficjalnego żałobnego konduktu. "To bardzo wiele powie o stosunkach między Williamem i Harrym, a także między nimi i ich ojcem, królem Karolem III" - komentują informatorzy "The Sun".

CZYTAJ TAKŻE: Gorzka prawda o relacjach Diany i Elżbiety II. Dlaczego się nie lubiły? Diana błagała o pomoc

Sonda
Czy Meghan ma zły wpływ na Harry'ego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany