Dożywocie dla 14-letniego mordercy! Ofiara była o rok starsza

2021-11-30 9:20

Ta sprawa budzi ogromne emocje w Wielkiej Brytanii! Właśnie zapadł wyrok na zaledwie 14-letniego mordercę, który w biały dzień w Birmingham zastrzelił o rok starszego Keona Lincolna. Yussuf Mustapha (14 l.) został skazany na dożywocie, ale może ubiegać sie o zwolnienie po szesnastu latach odsiadki. Sprawca zabójstwa jest członkiem gangu.

Jest 14-latkiem, a już ma na koncie udział w niebezpiecznym gangu i morderstwo popełnione z zimną krwią w biały dzień. Sędzia w brytyjskim Birmingham nie miał wątpliwości, że należy odtajnić wizerunek i nazwisko nastolatka, który okazał się sprawcą przerażającego zabójstwa, do jakiego doszło w styczniu tego roku, na ulicy, w dzielnicy Handsworth. Yussuf Mustapha (14 l.) to najmłodszy sprawca zabójstwa z broni palnej w dziejach Wielkiej Brytanii! Jego ofiara była zaledwie rok starsza. Dlaczego Keon Lincoln (+15 l.) zginął od strzału w brzuch? Tego do dziś nie udało się ustalić. Wiadomo jednak, że 14-latek był członkiem gangu, podobnie jak dwóch innych nastolatków, którzy towarzyszyli mu podczas zbrodni i także usłyszeli wyroki. Michael Ugochukwu (18 l.) i Tahjgeem Breakenridge (18 l.) dostali dożywocie, Kieron Donaldson (18 l.) został skazany na 12 lat więzienia. Najsurowszy wyrok zapadł na tego, który nacisnął spust w decydującym momencie.

NIE PRZEGAP: Chińczycy dawali diamenty i miliony synowi prezydenta! Skandal w Białym Domu

NIE PRZEGAP: Żyrafopies! Będziesz w szoku, gdy zobaczysz tego zwierzaka

Sonda
Czy to sprawiedliwy wyrok?

14-latek został skazany na dożywocie, jednak jeśli będzie dobrze się sprawował w więzieniu, wyjdzie już za 16 lat, jako 30-latek. W mediach społecznościowych pojawiają się głosy oburzenia tym, że tak zdemoralizowany przestępca może zostać wypuszczony na wolność. Na sali sądowej wzruszające przemówienie wygłosiła matka zabitego 15-latka, która znalazła go konającego na chodniku. "Odebrano mi część mojej duszy, śnię koszmarny sen, z którego nie mogę się obudzić" - mówiła zrozpaczona kobieta.

NIE PRZEGAP: Cud! Pasażer PRZEŻYŁ lot z Gwatemali do Miami w podwoziu samolotu

NIE PRZEGAP: Tak teraz wygląda Elliot Page! Zmienił płeć, dziś trudno go poznać

Pitbull zagryzł 12-letniego Kamila. Zapadł wyrok!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE