Dramatyczny finał poszukiwań 4-latka. Ciało chłopca znaleziono 5 dni po porwaniu

2022-01-18 15:16
Dramatyczny finał poszukiwań 4-latka. Ciało chłopca znaleziono 5 dni po porwaniu
Autor: police.be Chłopca znaleziono martwego

Wszystkie służby w Holandii i Belgii w ostatnich dniach szukały 4-letniego Deana Verberckmoesa, porwanego przez 34-letniego opiekuna, Dave'a De K., który miał zawieźć chłopca do jego dziadków. Maluch jednak nigdy tam nie trafił, w poniedziałek (17 stycznia) znaleziono go martwego. Okazuje się, że De K. był przed laty karany za wykorzystanie i doprowadzenie do śmierci innego chłopca.

Chłopiec zaginął w ubiegłym tygodniu. Jak informuje "Mirror", matka 4-letniego Deana Verberckmoesa zostawiła go - nie po raz pierwszy - pod opieką przyjaciółki i jej partnera, Dave'a De K. 34-letni mężczyzna miał zabrać malucha do domu jego dziadków, jednak nigdy tam nie dotarli. 4-latek ostatnio był widziany w Sint Niklaas niedaleko Antwerpii pod koniec ubiegłego tygodnia. Od tamtej pory zarówno belgijska, jak i holenderska policja prowadziły intensywne poszukiwania porwanego chłopca. Jego roztrzęsiona matka mówiła wtedy: „Mam nadzieję, że przyprowadzi mojego syna z powrotem do domu. Albo że zostawi go gdzieś z jakimiś ludźmi, żeby Dean był przynajmniej bezpieczny". Niestety, stało się inaczej. W poniedziałek (17 stycznia), około godz. 22 ciało chłopca znaleziono na terenie holenderskiej prowincji Zeeland. 34-letniego opiekuna dziecka policja odnalazła w Meerkerk w Utrechcie. Został aresztowany, nie wiadomo jednak, jakie konkretnie usłyszy zarzuty. 

CZYTAJ TAKŻE: Już jest! Pierwszy, doustny lek na Covid-19 do stosowania w domu. Kto może go przyjąć?

Planowali porwanie dla okupu

Holenderskie i belgijskie media donoszą, że mężczyzna, który miał się opiekować 4-letnim Deanem, a potem go porwać, w 2010 roku został skazany na dziesięć lat więzienia za akty wykorzystywania dwuletniego chłopczyka i w konsekwencji za doprowadzenie do jego śmierci. 

CZYTAJ TAKŻE: Kim jest Roberta Metsola? Najmłodsza szefowa Parlamentu Europejskiego w historii zmiażdżyła rywali

Sonda
Czy masz dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE