Dzieci z kościelnych szkół były mordowane w szpitalach? Ofiar mogły być tysiące!

2021-07-21 11:00
Horror w szkołach prowadzonych przez zakonnice! Tajemnicza śmierć tysięcy dzieci
Autor: AP Horror w szkołach prowadzonych przez zakonnice! Tajemnicza śmierć tysięcy dzieci

Kolejne szokujące ustalenia w sprawie przymusowych szkół dla dzieci Indian w Kanadzie! W ostatnich miesiącach odkryto tam kilka masowych grobów ze szczątkami tysięcy małych ofiar. Teraz pojawił się nowy trop w tej przerażającej sprawie. Do tajemniczych zgonów mogło dochodzić także w szpitalach, do których przewożono dzieci rdzennych mieszkańców Kanady, by poddawać je okrutnym eksperymentom medycznym. Indianie przypominają, że eksperymenty te były związane z badaniami nad niedożywieniem. Premier Kanady Justin Trudeau zapowiada, że poprze przeprowdzenie śledztwa w sprawie masowych grobów.

Ta sprawa wywołała w Kanadzie nie tylko falę protestów, ale także ataków na kościoły. Świątynie są podpalane i niszczone, a ludzie chcą znać prawdę na temat tego, co działo się za murami przymusowych szkół, w jakich zamykano dzieci rdzennych mieszkańców Kanady aż do... 1998 roku. Szkoły te były prowadzone przez zakony, głównie przez katolickie zakonnice. Ocalali ze szkół opowiadają o znęcaniu się, biciu, torturach i tajemniczych zniknięciach wielu wychowanków. Teraz ich opowieści potwierdzają się. Badająca sprawę od 2008 roku Komisja Prawdy i Pojednania doliczyła się już 4100 znanych z imienia i nazwiska zmarłych wychowanków. Nawet to może byc dopiero początek, bo przez ośrodki przewinęło się w sumie 150 tysięcy uczniów. Od początku maja w Kamloops i przy paru innych "residentional schools" znaleziono około tysiąca szczątków dzieci.

NIE PRZEGAP: Najbogatszy człowiek świata żeni się?! Kim jest wybranka Jeffa Bezosa?

NIE PRZEGAP: Książę napisze książkę! Sprzedał prawdę o rodzinie królewskiej za 20 milionów

Indianie od tamtej pory odprawiają rytuały poświęcone zmarłym w tajemniczych okolicznościach dzieciom. Teraz pojawił się nowy trop w tej przerażającej sprawie. Do tajemniczych zgonów mogło dochodzić także w szpitalach, do których przewożono dzieci rdzennych mieszkańców Kanady, by poddawać je okrutnym eksperymentom medycznym. Indianie przypominają, że eksperymenty te były związane z badaniami nad niedożywieniem, do jakiego doprowadziła tę społeczność opresyjna polityka kanadyjskich władz, zabraniających Indianom polowań i odcinająca ich od ich kultury. System szkół wymyślono jeszcze pod koniec XIX wieku. W Kanadzie stworzono wtedy pierwsze szkoły z internatem, do których przymusowo zabierano dzieci rdzennych mieszkańców. Najmłodsze miały nawet 3 lata. Dzieciom zabraniano mówić we własnym języku, ich kultura miała być całkowicie przez nie zapomniana. Opornych karano, a ich zgony tuszowano.

NIE PRZEGAP: Nie do wiary! Rowerzysta zaatakowany przez ALIGATORZYCĘ. Jak to się stało?

NIE PRZEGAP: Szok! TORNADO z komarów. Inwazja jakiej jeszcze nie było, przerażające wideo

Wyrok dla Księdza pedofila z Pleszewa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE