Władimir Putin

i

Autor: AP PHOTO/PAVEL GOLOVKIN Władimir Putin

Ekspert rozgryzł język ciała Putina! Wiadomo, co chciał ukryć?! Chodzi o broń atomową

2022-03-15 7:02

Co się dzieje w głowie Władimira Putina? Każdy chciałby teraz poznać odpowiedź na to pytanie! Jedni uważają, że prezydent Rosji oszalał, inni, że widzi jasno swoją porażkę i będzie dążył do końca wojny. Eksperci na temat języka ciała nie raz wypowiadali się o wystąpieniach Putina. Jeden z nich twierdzi teraz, że odkrył pewną tajemnicę dyktatora! To może zaskoczyć.

Rozpętanie wojny na Ukrainie zaskoczyło niemal wszystkich - z rosyjskimi politykami włącznie. Prawie nikt nie sądził, że Władimir Putin zdecyduje się na coś tak drastycznego i ryzykownego. Dziennikarze śledczy powołujący się na źródła na Kremlu, m.in. Farida Rustamowa, ujawniają - nawet na szczytach władzy niemal nikt nie wiedział o nadciągającej inwazji, wiedzieli tylko Putin, Siergiej Szojgu i generał Gierasimow. Czy Putin oszalał? Niektórzy sądzą, że poniekąd tak, bo sam zaczął wierzyć w swoje kłamstwa i naprawdę jest przekonany, że "walczy z nazistami" na Ukrainie. Przykładowo w wywiadzie dla Business Insider Polska dziennikarka Krystyna Kurczab-Redlich mówiła :"Długo myślałam, że on wie, że kłamie, i w to nie wierzy. Jest gorzej. [...] Jego były wieloletni przyjaciel, zmuszony do wyjazdu z Rosji Siergiej Pugaczow, na pytanie dziennikarza: czy Putin wierzy, w to, co mówi, bez wahania odpowiada: tak, zawsze". Nie brak i takich, którzy oceniają stan umysłu Putina na podstawie jego mowy ciała. Zrobił to ostatnio w RTL Michael Ehlers, specjalista od języka ciała i retoryki. Przeanalizował przemówienie Putina, w którym ogłosił on uznanie niepodległości republik donieckiej i ługańskiej i oskarżył Ukrainę o prace nad bronią jądrową, uznając ten kraj w szokujących słowach za "sztuczny twór", którym rządzą "naziści" i "junta wojskowa". Michael Ehlers doszedł do zastanawiających wniosków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jest postęp w negocjacjach z Rosją? Te słowa dają nadzieję. Wojna na Ukrainie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zwykli Rosjanie nie mają za co żyć przez Putina! "Ceny się podwoiły"

Sonda
Czy myślisz, że Putin wycofa swoje wojska z Ukrainy?

Otóż Putin według tego analityka kłamie i tak naprawdę sam w te kłamstwa nie wierzy. A chociaż jest dobrze wytrenowany jeszcze przez KGB, to pewne rzeczy i tak widać. "Bez względu na to, jak dobrze trenuje się ludzi, nie da się ukryć tak zwanych mikroekspresji" - tłumaczy ekspert. Owe mikroekspresje to w przypadku Putina nerwowe ruchy ramion i lekkie kręcenie głową. Robi to, kiedy oszukuje. We wspomnianym przemówieniu Putin według Ehlersa kłamał, gdy mówił o próbach zdobycia broni nuklearnej przez Ukrainę. Ale to nie wszystko. Ehlers uważa, że ekspresja Putina jest zaburzona przez wstrzykiwany w czoło botoks - i że osoby, u których okazywanie emocji jest ograniczone przez stosowanie botoksu, zaczynają również mniej je odczuwać. "To nie jest dobra wiadomość w przypadku przywódcy, który posiada broń atomową" - dodaje ekspert.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koniec McDonald's w Rosji! Fan PRZYKUŁ się do baru, hamburgery w sieci za fortunę

PRZECZYTAJ TAKŻE: Instagram w Rosji JUŻ zamknięty! Influenserki w histerii

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: Putin musi skończyć jak Hitler
Nasi Partnerzy polecają