Rosyjska blogerka płacze, bo przestanie jej działać Instagram. Nie interesuje ją wojna w Ukrainie

i

Autor: screen/ twitter.com/nexta_tv/status/1502433817465864198 Rosyjska blogerka płacze, bo przestanie jej działać Instagram. Nie interesuje ją wojna w Ukrainie

Instagram w Rosji JUŻ zamknięty! Influenserki w histerii

2022-03-14 7:08

To już koniec zachodnich mediów społecznościowych w Rosji! W nocy z niedzieli na poniedziałek Instagram został zablokowany na terenie Federacji Rosyjskiej. Wcześniej rosyjskie władze ukróciły dostęp obywateli do Facebooka i Twittera. Tymczasem rosyjskie influenserki wpadły w rozpacz. Niektóre kompletnie się skompromitowały!

To już koniec Instagrama w Rosji. Organizacje NetBlocks potwierdza - w nocy z niedzieli na poniedziałek Instagram został zablokowany na terenie Federacji Rosyjskiej. Wcześniej rosyjskie władze ukróciły dostęp obywateli do Facebooka i Twittera. Zablokowanie Instagrama nie było zaskoczeniem. Kilka dni temu jego zamknięcie dla Rosjan zapowiedział tak zwany Roskomnadzor, czyli rosyjski urząd cenzorski kontrolujący media. Zablokowanie Instagrama w Rosji ma oczywiście związek z wojną na Ukrainie. Rosja przedstawia całkowicie odmienną od zachodniej wersję wydarzeń, zgodnie z którą prowadzi na Ukrainę "operację wojskową" polegającą na walce z nazistami. Obrazy mordowanych cywilów są ukrywane przed obywatelami, władza dąży do tego, by żyli w "Matrixie". A chociaż blokowanie mediów społecznościowych ma też właśnie taki, poważny wymiar, to wywołało ono falę histerii także wśród internetowych celebrytek, które na zamieszczaniu postów reklamowych zarabiały duże pieniądze. Kilka dni temu zaczęły publikować filmiki, na których łkają i rozpaczają. Często spotykało się to z oburzeniem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rządowe elity przeciw Putinowi? Przecieki z Kremla ujawnione

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosjanie uciekają z kraju Putina! "Tłum w pociągach, coraz więcej ludzi"

Sonda
Używasz Instagrama?

Niektóre z Rosjanek przeszły same siebie! "Po prostu deportujcie tych wszystkich piep... Ukraińców! Wszystkie moje posty były zawsze o tym, jak wspaniała jest Rosja, a teraz spotyka mnie to!" - łkała jedna z ifluenserek, a jej posta udostępniono na Twitterze i wisi tam do dziś - jest widoczny przynajmniej z Polski. "Rosja jest największym państwem świata" - dodaje inna wystrojona szafiarka, pisząc jednak te słowa z... Dubaju. Tymczasem władze Rosji zachęcają nieszczęśliwe szafiarki, by robiły karierę na rosyjskich platformach społecznościowych, takich jak VKontakte i Odnoklassniki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bomba zabiła 7-letnią Alisę! Dziadek próbował ją ratować, zginął na jej oczach

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjski żołnierz ujawnia rozkazy Putina. Wstrząsające słowa

Michał Kamiński: Ukraińcy umierają dzisiaj w imię europejskich wartości