Kosmiczne grzyby na Marsie?! Szokujące odkrycie naukowców

2021-05-06 14:10 Zofia Dąbrowska
Mars
Autor: ABACA/Abaca/East News

Kosmiczne purchawki porastają Marsa?! Międzynarodowa grupa badaczy ogłosiła, że na zdjęciach Czerwonej Planety przesłanych przez łazik Curiosity i opublikowanych przez NASA widać grzyby. Przypominają jako żywo ziemskie purchawki. Inni naukowcy odparowują, że to nie żadne purchawki, tylko formacje skalne, jednak zwolennicy teorii o grzybach twierdzą, iż tajemnicze obiekty widoczne na zdjęciach zachowują się zupełnie jak purchawki - zmieniają kształt, nadymają się, a potem znikają.

Szok i niedowierzanie! Według międzynarodowej grupy naukowców analizujących fotografie Czerwonej Planety przesyłane przez łazik Curiosity, na Marsie rosną najprawdziwsze grzyby. Czy już niebawem wybierzemy się na kosmiczne grzybobranie? Zdania w świecie wybitnych badaczy są jeszcze niestety w tej kwestii podzielone. Za teorią grzybową stoją murem mikrobiolog dr Xinli Wei z Chińskiej Akedemii Nauk, astrofizyk dr Rudolph Schild z Harvard-Smithsonian i dr Rhawn Gabriel Joseph, zwany... Space Tiger King, czyli Królem Kosmicznych Tygrysów.

NIE PRZEGAP: Niedźwiedzie ZJADŁY turystkę na szlaku! Ludzkie szczątki w żołądkach zwierząt

Badacze ci znaleźli na zdjęciach przesłanych przez Curiosity obiekty, które wyglądają zupełnie jak grzyby, a konkretnie purchawki. Inni naukowcy odparowują, że to nie żadne purchawki, tylko okrągłe formacje skalne o jasnym kolorze, jednak zwolennicy teorii o grzybach twierdzą, iż tajemnicze obiekty widoczne na zdjęciach zachowują się zupełnie jak purchawki - zmieniają kształt, nadymają się, a potem znikają. Pozostaje czekać na kolejne odkrycia i w razie czego szykować koszyki na kosmiczną wyprawę.

NIE PRZEGAP: Książka Meghan Markle to plagiat?! Nowe oskarżenia, wybuchła awantura

Na grzyby: jak się przygotować do grzybobrania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze