Rosja

i

Autor: Flickr/Vitaly V. Kuzmin

III wojna światowa na Ukrainie? Rosja wysłała okręty atomowe i tysiące żołnierzy!

2021-01-26 4:54

Rosja szykuje się do wojny? Federacja Rosyjska rozlokowała Krymie wojskowe samoloty i okręty rakietowe, które mogą przenosić pociski z głowicą jądrową. Jak twierdzi strona ukraińska, łącznie na półwyspie siły lądowe, morskie i powietrzne Rosji mogą liczyć ok. 32,5 tys. osób. Według ukraińskich służb te działania Rosji mają pozwolić Kremlowi zwiększyć nacisk na społeczność międzynarodową.

Wladimir Putin chce rozpętać III wojnę światową? Tak może wynikać z informacji Ukraińskich, a przynajmniej chce zaostrzyć sytuację na Krymie. Rosja rozlokowała na zaanektowanym Krymie 32,5 tys. żołnierzy i odnawia infrastrukturę jądrową, by wzmocnić nacisk na społeczność międzynarodową, twierdzi Służba Wywiadu Zagranicznego Ukrainy.

- Rosyjska strona tworzy warunki do rozlokowania na tymczasowo okupowanym terytorium Krymu broni jądrowej, jej poszczególnych komponentów i nośników, prowadzi prace w ramach odnowienia obiektów infrastruktury jądrowej, stwarzając zagrożenie dla narodowego bezpieczeństwa Ukrainy - napisano w dokumencie, cytowanym przez portal Dzerkało Tyżnia i agencję Interfax-Ukraina.

ZOBACZ: Protesty w Rosji. "Putin WON!" Tysiące zatrzymanych, wypuścili żonę Nawalnego

Nasi wschodni sąsiedzi oceniają, że kluczowym zagrożeniem dla Ukrainy ze strony Rosji jest destabilizacja wewnętrznej sytuacji w kraju np. poprzez osłabienie międzynarodowego poparcia dla Kijowa czy nacisków gospodarczych, w tym związanych ze sferą energetyki.

- Na poziomie strategicznym cele Rosji wobec Ukrainy pozostaną niezmienne i zakładają (...) niedopuszczenie do europejskiego i euroatlantyckiego rozwoju naszego państwa - czytamy informacji przekazanej przez Interfax-Ukraina.

SPRAWDŹ TAKŻE: Oto PAŁAC PUTINA! Klub ze STRIPTIZEM, kościół, lodowisko i tajny tunel

Kolejki ustawiają się do rejestracji do szczepień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE