Czy III wojna światowa jest prawdopodobna?

i

Autor: geralt/cc0/pixabay Czy III wojna światowa jest prawdopodobna?

III wojna światowa wybuchnie lada dzień? Terroryści JUŻ WZIĘLI ODWET na Amerykanach

2020-01-06 8:35

Decyzja Donalda Trumpa o zabiciu irańskiego generała Sulejmaniego bez wątpienia będzie miała srogie konsekwencje, które póki co trudno jednoznacznie przewidzieć. Atmosfera na linii USA-Iran jest bardzo napięta, a cały świat stoi u progu III wojny światowej. Właśnie poinformowano, że zginęli kolejni Amerykanie.

Napięcie między Stanami Zjednoczonymi a Iranem jest widoczne gołym okiem. Po rozkazie zabicia generała Sulejmaniego Iran już poinformował, że planuje akcje odwetowe. Wiadomo także, że Iran wycofał się z porozumienia nuklearnego zawartego w 2015 roku. Nakładało ono na kilka krajów (m.in. Niemcy, Francję, USA), że ich przemysły zbrojeniowe nie będą wzbogacać uranu niezbędnego do produkcji bomby atomowej.

Tymczasem w niedzielnym (5 stycznia 2020) ataku na amerykańską bazę wojskową zginęły trzy osoby, kolejne dwie zostały ranne. Śmierć poniosło dwóch pracowników cywilnych oraz jeden żołnierz stacjonujący w Camp Simba w Kenii, na wyspie Lamu. Agencje prasowe podają, że za atak odpowiedzialne jest ugrupowanie Al-Szabab, mające powiązania z Al-Kaidą.