Instytut Piłsudskiego w Ameryce. Ty też możesz pomóc rozpakować cenne zbiory

2015-05-13 2:00

Zakończyła się przeprowadzka Instytutu Piłsudskiego, który z Manhattanu trafił do nowej siedziby w sercu polskiej dzielnicy - przy 138 Greenpoint Avenue. Obecnie poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą poukładać cenne zbiory.

- Archiwum nie jest jeszcze czynne, ale zapraszamy wolontariuszy do pomocy przy rozpakowywaniu i porządkowaniu lokalu. Prosimy o wcześniejsze umówienie się e-mailem lub telefonicznie – mówi nam Iwona Korga, dyrektor wykonawczy Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce.
Chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem 212 505-9077 lub pod e-mailem: office@pilsudski.org. – Każdy, kto chce wspomóc naszą działalność, może zostać członkiem Instytutu. Składka roczna podstawowa wynosi $60, dla emerytów $30. Fundusze te wspierają utrzymanie archiwum, biblioteki i bezpłatne programy otwarte dla publiczności. Polonia może się także przyłączyć do Kampanii na Rzecz Przyszłości Instytutu przekazując donację czekiem lub online – dodaje Korga.

Przypomnijmy, nowa siedziba Instytutu znajdować się będzie przy 138 Greenpoint Ave. Pomieszczenia Instytut będzie wynajmował od P-SFUK. Zmiana siedziby Instytutu stała się konieczna po tym, jak w zeszłym roku Polish National Alliance (PNA) wypowiedział Instytutowi umowę wynajmu jego dotychczasowej siedziby przy 2. Alei na Manhattanie. - Uroczyste otwarcie Instytutu planujemy w drugiej połowie czerwca – kończy Iwona Korga.
Fot. Jolanta Szczepkowska


Nasi Partnerzy polecają