Rosja

i

Autor: Shutterstock; Twitter/@nexta_tv

prezenty dla wdów

Jej mąż zginął na Ukrainie. Teraz dostała TO od Putina. "Jest mi bardzo miło"

2023-06-05 16:08

Mogłoby się wydawać, że ciężko uśmierzyć ból z powodu śmierci ukochanej osoby, zwłaszcza gdy ginie w wojnie, którą haniebnie rozpętało twoje państwo. Władimir Putin wpadł jednak na pomysł wynagradzania wdów, które straciły na Ukrainie swoich partnerów. Jak pochwalono się w w rosyjskich mediach, w ramach zadośćuczynienia 50 rodzin obdarowano właśnie nowymi samochodami. Jedna z wdów na propagandowym materiale wideo wprost mówi do kamery, że jest bardzo zadowolona z prezentu...

Wojna trwa już ponad rok i wciąż zbiera krwawe żniwo z obydwu walczących stron. Jak podała propagandowa stacja Life, w zeszłym tygodniu w Moskwie zdecydowano się przekazać 50 nowych samochodów marki Suzuki Balena rodzinom rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli na rozpętanej przez Władimira Putina wojnie. Wszystko odbyło się w ramach programu charytatywnego "Pamiętamy". Przed kamerą wypowiedziała się Jekaterina, wdowa po zmarłym pułkowniku Gwardii Rosyjskiej Siergieju Postnowie.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Dziękuję bardzo! - stwierdziła, z zadowoleniem oceniając gestu władz. Poza dzieleniem się radością z powodu otrzymanego auta, Jekaterina wspominała również swojego partnera, który "był zawsze oddany służbie". - Wypełniał swoją misję w Czeczenii, Syrii i w Ukrainie - mówiła. - Zawsze był w centrum wydarzeń. Był pełen patriotyzmu, profesjonalizmu. Ale dziś wręczono mi kluczyki do auta. To było jakieś nieoczekiwane, bardzo miłe, dziękuję za takie wsparcie - dodała na koniec.

Zobacz także: Białoruski opozycjonista ujawnia nowe wieści o stanie zdrowia Łukaszenki. "Śmiertelna diagnoza"!

- Wdowa po okupancie cieszy się, że za męża, który teraz dokarmia robaki gdzieś pod Bachmutem, dostała nowy samochód - skomentowała ironicznie Nexta. - Powinna położyć samochód obok siebie w łóżku. Samochód z pewnością będzie grillował dla rodziny w weekend. A na placu zabaw dba o kochane dzieci - dodawał szyderczo inny internauta.

Galeria poniżej: Wojna w Ukrainie. Oblężony Bakhmut

Sonda
Czy rozważałeś/aś wyjazd z Polski w obawie o bezpieczeństwo kraju w związku z wojną w Ukrainie?
UkrAlina - Draginja Nadaždin