John Travolta żegna Olivię Newton John. Tak bardzo Cię kocham. Łzy same napływają do oczu

i

Autor: Shutterstock Byli jednym z najsłynniejszych filmowych duetów

Gwiazda "Grease" nie żyje

Olivia Newton-John: córka oficera, który polował na nazistów, wnuczka noblisty. Nieznane fakty z życia gwiazdy

2022-08-09 10:46

Olivia Newton-John, piosenkarka i aktorka znana z ikonicznej roli w musicalu "Grease", zmarła w poniedziałek, 8 sierpnia, na swoim ranczu w południowej Kalifornii. Miała 73 lata, od 30 chorowała na raka. Gwiazdę żegna całe Hollywood. W wyjątkowo wzruszający sposób zrobił to jej przyjaciel, John Travolta. Przybliżamy zaskakującą przeszłość tej znakomitej aktorki.

Po jej występie w kultowym "Grease" pokochały ją miliony. Razem z Johnem Travoltą stworzyła jeden z najsłynniejszych duetów w dziejach kina. Byli sobie bardzo bliscy także poza ekranem, właśnie dlatego śmierć 73-letniej gwiazdy tak wstrząsnęła aktorem. Travolta (68 l.) w mediach społecznościowych opublikował wzruszające pożegnanie swojej przyjaciółki. Po tym, co napisał, łzy same napływają do oczu. "Moja najdroższa Olivio, uczyniłaś całe nasze życie o wiele lepszym. Twój wpływ był niesamowity. Tak bardzo cię kocham. Do zobaczenia, znów będziemy razem. Twój od pierwszej chwili, gdy cię zobaczyłem i na zawsze! Twój Danny, twój John!" - pożegnał ją. Olivię Newton-John opłakuje cała Ameryka.

Gwiazda "Grease" odeszła w otoczeniu rodziny. Olivia Newton-John walczyła do końca

Informację o jej śmierci podał mąż aktorki, John Easterling. "Olivia odeszła dziś rano spokojnie na swoim ranczu w południowej Kalifornii, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Od ponad 30 lat jest symbolem triumfów i nadziei, dzieląc się swoimi doświadczeniami z walki z rakiem piersi" - napisał w poniedziałek, 8 sierpnia. Kim była Newton-John?

CZYTAJ TAKŻE: "Kucharz Putina" po mięso armatnie idzie do łagrów. Werbuje morderców, obiecuje im wolność

Pogrzeb Antoniny Girycz. Aktorka spocznie obok męża na Powązkach Wojskowych

Olivia Newton-John: ojciec łapał nazistów, dziadek pomagał stworzyć Enigmę

Olivia Newton-John urodziła się w 1948 roku w brytyjskim Cambridge. Jej tata, Brian Newton-John, był profesorem germanistyki i oficerem MI6. To on aresztował Rudolfa Hessa, jednego z najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera. Jej dziadkiem był natomiast Max Born, naukowiec żydowskiego pochodzenia, fizyk, laureat Nagrody Nobla. Obok Heiseberga i Schrödingera jeden z głównych twórców mechaniki kwantowej.

Od Eurowizji do "Grease". Olivia Newton-John była skazana na sukces

Olivia Newton-John bardzo szybko ujawniła talent wokalny - śpiewała w małych kafejkach, potem wzięła udział w konkursie Eurowizji, by ostatecznie skupić się na karierze aktorskiej. Ogromną sławę przyniosła jej główna rola w musicalu "Grease", w którym partnerował jej John Travolta. 1992 roku po raz pierwszy zdiagnozowano u niej raka piersi. Przeszła operację, jednak choroba wracała jeszcze dwukrotnie: w 2013 i 2017 roku - przypomina magazyn "Elle". Była symbolem walki z nowotworem, walczyła o prawa zwierząt. Odeszła w wieku 73 lat. 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia w aquaparku. 11-latka zginęła na dmuchanym torze przeszkód. Świętowała urodziny!

Sonda
Pamiętasz musical "Grease"?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki