Katastrofa kolejowa w Czechach! Dziesiątki rannych i zabici

2021-08-04 9:44
Katastrofa w Czechach
Autor: @hzsplzen/ TWITTER Katastrofa w Czechach

Czołowe zderzenie pociągów w Czechach! Do wypadku doszło około godziny ósmej rano w pobliżu miejscowości Milavcze w kraju pilzneńskim na zachodzie kraju. Zginęły co najmniej dwie osoby, około czterdziestu jest rannych. Stan kilku z nich jest krytyczny. Na miejsce zmierza coraz więcej służb, w akcji ratowniczej biorą udział śmigłowce. W sieci pojawiają się pierwsze zdjęcia z miejsca tragedii.

Pięćdziesięciu rannych, w tym kilka osób walczących o życie, co najmniej dwie ofiary śmiertelne. Taki na chwilę obecną jest bilans tragicznej katastrofy kolejowej, do której doszło niespełna dwie godziny temu w południowo-zachodnich Czechach. W pobliżu miejscowości Milavcze w kraju pilzneńskim zderzyły się czołowo dwa pociągi pasażerskie. Najprawdopodobniej ofiary śmiertelne to dwaj maszyniści. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Trwa akcja ratunkowa, biorą w niej udział śmigłowce i jedenaście jednostek straży pożarnej. Pasażerowie nadal są ewakuowani ze zmiażdżonych składów. Do katastrofy doszło między stacjami Domażlice i Bliżejov w szczycie porannych dojazdów do pracy. Składy, które się zderzyły, to ekspres relacji Cheb-Praga oraz skład lokalnych linii Regio Shark. Jak doszło do tragedii?

NIE PRZEGAP: Aaliyah przeczuwała swoją śmierć?! Ujawniono szokujące słowa

NIE PRZEGAP: Groźny wirus atakuje dzieci, śmiertelność nawet 37 procent!

Są już informacje na ten temat. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną katastrofy był błąd ludzki. Jeden z maszynistów, kierujący ekspresem do Pragi, zignorował sygnalizację i zlekceważył opuszczony semafor na rozjeździe Radonice, w efekcie doprowadzając do zderzenia czołowego z pociągiem lokalnym. „Pociąg Ex 351 minął sygnalizację na stanowisku Stůj na rozjeździe Radonice w Domažlicach i zderzył się z pociągiem osobowym. Sytuacja jest poważna, odwołuję swoje wszystkie dzisiejsze plany i jestem w drodze na miejsce wypadku – napisiał na Twitterze czeski minister transportu Karel Havlíček.

NIE PRZEGAP: Mąż księżniczki na randce ze swoją byłą?! Dramat sióstr w pałacu

Pan Tomasz przeżył zderzenie z pociągiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE