Katastrofa wojskowego śmigłowca

2021-03-04 18:04
armia, wojsko, turcja
Autor: East News

Zginęło dziewięciu tureckich wojskowych, a cztery osoby są ranne w wyniku katastrofy śmigłowca na południowym wschodzie Turcji - poinformowało tureckie ministerstwo obrony. Według resortu helikopter rozbił się koło miasta Tatvan, w zamieszkałej głównie przez Kurdów prowincji Bitlis.

Zginęło dziewięciu tureckich wojskowych, a cztery osoby są ranne w wyniku katastrofy śmigłowca na południowym wschodzie Turcji - poinformowało tureckie ministerstwo obrony podają media. Prawdopodobnie helikopter rozbił się koło miasta Tatvan w zamieszkałej przez Kurdów prowincji Bitlis. Ministerstwo Obrony Turcji podało, że śmigłowiec wyleciał z miasta Bingöl do miasta Tatvan o godz. 11.55 czasu polskiego, a ok. 12.25 utracono z nim łączność. Do poszukiwań wysłano samolot CN-235 oraz śmigłowiec. W rezultacie ustalono, że śmigłowiec się rozbił. Na miejscu katastrofy znaleziono dziewięciu zabitych i czterech rannych.Na razie nie podano informacji o możliwych przyczynach katastrofy podają media.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze