Swiatłana Cichanouska - kim jest KOBIETA, która może zastąpić Łukaszenkę? Wybory prezydenckie na Białorusi

2020-08-09 12:35 zw
Swiatłana Cichanouska
Autor: AP Swiatłana Cichanouska

W niedzielę Białorusini wybierają prezydenta. Konkurentką Łukaszenki jest Swiatłana Cichanouska. Czyżby niepozorna kobieta, dotychczas żona jednego z opozycjonistów pozostająca w jego cieniu, miała stać się nowym prezydentem Białorusi? Swiatłana Cichanouska zyskała większą popularność po tym, jak zastąpiła w wyścigu o władzę w kraju swojego męża, nie dopuszczonego do wyborów wideoblogera Siarhieja Cichanouskiego.

Kobieta może pokonać Aleksandra Łukaszenkę! Dotychczas pozostawała w cieniu swojego męża opozycjonisty, ale teraz nie tylko zyskała większą popularność. Swiatłana Cichanouska zastąpiła w wyścigu o władzę w kraju swojego męża, nie dopuszczonego do wyborów wideoblogera Siarhieja Cichanouskiego. Ona została dopuszczona, ponieważ najwyraźniej nikt nie spodziewał się, iż wiece z jej udziałem mogą zacząć przyciągać tłumy.

Jednak tak się stało i w efekcie Swiatłana Cichanouska została główną rywalką Łukaszenki. Wcześniej najpoważniejszym kandydatem do objęcia władzy na Białorusi był opozycjonista Wiktor Babaryka, jednak wsadzono go prewencyjnie do aresztu pod zarzutem malwersacji finansowych. Na Białorusi po raz pierwszy od 26 lat obywatele tak masowo wychodzili na ulice i protestowali przeciwko rządom Łukaszenki, który doprowadził kraj do ruiny. W niedzielę 9 sierpnia odbywają się na Białorusi wybory. 

Politolog dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene: Opozycji potrzebna jest rewolucja [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze