KONIEC ŚWIATA 2021? Ziemia BLIŻEJ czarnej dziury! Naukowcy zabierają głos

2020-12-01 18:00 zw
Czarna dziura
Autor: fot. tpsdave, pixabay.com / CC0 Public Domain Czarna dziura

Czy nasza planeta zostanie pochłonięta przez supermasywną czarną dziurę?! Japońscy badacze ogłosili właśnie rewolucyjne wyniki swoich badań nad czarną dziurą znajdującą się pośrodku Drogi Mlecznej. Okazało się, że jesteśmy o wiele bliżej katastrofy, niż nam się wydawało.

Co by się stało, gdyby Ziemia znacząco zbliżyła się do czarnej dziury? Jak się okazało, jesteśmy znacznie bliżej niej, niż mogłoby nam się wydawać! Japońscy badacze z The National Observatory of Japan ogłosili właśnie rewolucyjne wyniki swoich badań nad supermasywną czarną dziurą znajdującą się pośrodku Drogi Mlecznej. Jak się okazuje, dziura ta znajduje się o około 2 tysiące lat świetlnych bliżej Ziemi, niż się nam dotychczas wydawało!

Tak naprawdę odległość ta wynosi 25,8 tys. lat świetlnych, a nie 27,7 tysiąca. A co by się stało, gdyby czarna dziura zbliżyła się do nas na jeszcze mniejszą odległość? Jak wynika z analiz portalu "Naked Space", w najlepszym razie niebo miałoby inny niż obecnie kolor, orbita naszej planety zmieniłaby się, a przypływy i odpływy oszalałyby. Lecz może też dojść do tego, że zaczniemy bezładnie dryfować w Kosmosie, a to spowoduje koniec świata!

Jasnowidz Jackowski o koronawirusie
Najnowsze