Koronawirus w hiszpańskim domu publicznym. Ohydny żart satyrycznego portalu

2020-02-28 17:25 IW
koronawirus
Autor: Pixabay.com, CC0, fot. geralt

O zarażonej pracownicy i klientach domu publicznego poddanych kwarantannie napisał satyryczny portal. Wiadomość, która była niezbyt wybrednym żartem, rozeszła się błyskawicznie.

Dziewczyna pracująca w domu publicznym „Czarny las” w hiszpańskiej Walencji, miała zostać zakażona koronawirusem. Miała też trafić od szpitala, a 86 klientów agencji towarzyskiej rzekomo musieli zostać poddani kwarantannie. Taki tekst opublikował w internecie 26 lutego satyryczny portal Cerebrother. Problem w tym, że media uwierzyły w newsa i rozpowszechniły informację. Jak widać panika wywołana koronawirusem sprawia, że każda wiadomość wywołuje kolejne emocje.

KORONAWIRUS w Warszawie? Szpital został zamknięty!

Kolejne media podały, że kwarantannie musieli zostać podani nie tylko klienci, ale też wszyscy pracownicy domu publicznego. Pracownicy ochrony, sprzątający, kelnerzy, dziewczęta i klienci, dało łącznie liczbę 119 osób. Tymczasem Cerebrother wytłumaczył, że jest to satyryczna portal, którego jedynym celem jest rozrywka, a cała jego zawartość jest fikcją i nie odpowiada rzeczywistości. Żart może i dobry, ale w kontekście tragedii spowodowanej koronawirusem raczej niezbyt smaczny...

Dobre wiadomości z ministerstwa. Chodzi o koronawirusa.

Najnowsze