Koronawirus w Polsce? Coraz więcej ograniczeń w szpitalach. Zakazy odwiedzin u pacjentów [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO, MAPA]

2020-02-29 22:30
Koronawirus, termometr
Autor: msz

Koronawirus w Polsce? W naszym kraju wciąż nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia wirusem z Chin. Do szpitali trafia jednak coraz więcej osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Czy w najbliższym czasie groźna zaraza dotrze do Polski? Czytaj naszą RELACJĘ NA ŻYWO!

Koronawirus w Polsce? Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że w Polsce nie odnotowano wciąż pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem. Jak jednak przyznaje Łukasz Szumowski, minister zdrowia, wirus z Chin na pewno dotrze do naszego kraju. Czy dziś pojawią się jakieś przełomowe informacje w tej sprawie? Poniżej zapis RELACJI NA ŻYWO!

7:00 Śledź najnowsze informacje o koronawirusie

Koronawirus w Polsce? Mieszkańcy naszego kraju są coraz bardziej zaniepokojeni szerzącą się epidemią koronawirusa. Jak w tej chwili wygląda sytuacja w Polsce i na świecie? Śledź w naszej relacji na żywo pod poniższym linkiem:

Koronawirus w Polsce? Mieszkańcy przerażeni, puste półki w sklepach i aptekach! [RELACJA NA ŻYWO]

Godz. 22:30

Na kolejne doniesienia związane z koronawirusem i bieżącą sytuacją w Polsce zapraszamy już w niedzielę o godz. 7:00.

Godz. 20:45 - statystyki

Dotychczas na całym świecie odnotowano 85994 potwierdzone przypadki koronawirusa. Wyzdrowiało 39761 osób. Liczba ofiar śmiertelnych to 2941 osób.

W Polsce nie odnotowano jeszcze ani jednego potwierdzonego przypadku koronowirusa.

Godz. 19:45 - wyniki kolejnych dwóch pacjentów w Szczecinie

Do szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie dotarły wyniki kolejnych dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Wyniki badań próbek są ujemne, oznacza to, że u pacjentów nie stwierdzono obecności koronawirusa.

Czytaj więcej: Znamy wyniki dwóch kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa w Szczecinie

Godz. 19:15  - ograniczenia odwiedzin w szpitalu w Grudziądzu

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu ograniczył odwiedziny u pacjentów przebywających na oddziałach.

Czytaj więcej: Szpital w Grudziądzu ogranicza odwiedziny

Godz. 18:10 - zakaz odwiedzin w szpitalu w Gryfinie

Szpital Powiatowy w Gryfinie, jako kolejny w województwie zachodniopomorskim, wprowadził całkowity zakaz odwiedzin.

Czytaj więcej: Zakaz odwiedzin w szpitalu w Gryfinie

Godz. 17:25 - rusza laboratorium we Wrocławiu

Nie będzie już konieczności wożenia próbek do Warszawy. We Wrocławiu rusza laboratorium, w którym będą badane próbki pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Czytaj więcej: We Wrocławiu będą badać próbki na obecność koronawirusa

Godz. 16:50 - Kolejne państwo z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa

Pierwszy przypadek koronawirusa w Ekwadorze. To 61. państwo na świecie i drugie w Ameryce Południowej, w którym potwierdzono obecność COVID-19.

Godz. 15:30 - całkowity zakaz odwiedzin w dwóch szpitalach w Szczecinie

Z powodu panującej grypy, placówkach przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie wprowadzono zakaz odwiedzin.

Czytaj więcej: Dwa szpitale w Szczecinie wprowadzają całkowity zakaz odwiedzin

Godz. 15:15 - pacjent ze Szczecina wypuszczony do domu

Jeden z pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, przebywających w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, został wypuszczony do domu.

Obecnie w szczecińskiej placówce przebywa czterech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Czytaj więcej: Pacjent ze szpitala przy Arkońskiej nie jest zarażony koronawirusem

Godz. 15:02 Ceny poszły w górę. "Żerowanie na innych"

Dramatyczną historię opisuje jeden z internautów na Twitterze: - Potrzebuję kupić preparat do dezynfekcji skóry przed iniekcją. Wcześniej za litr preparatu trzeba było zapłacić około 25-28 zł. Teraz osiągają one jakieś absurdalne ceny od 150zł w górę. Włączyło się ludziom żerowanie na innych?

Godz. 14:27 Puste półki w sklepach

Ze sklepów znikają niektóre produkty takie jak środki antybakteryjne czy mydła - informują internauci i na dowód zamieszczają zdjęcia. 

Godz. 14:03 Jarosław Pinkas: Nie można takiej sprawy ukryć

Na sobotniej (29 lutego) konferencji prasowej Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas przedstawił ważne informacje dotyczące koronawirusa. Podał, że koronawirusa "potrafimy leczyć, chociaż nie mamy leków". - Nie mamy w Polsce żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa - podkreślił szef GIS. 

Przeczytaj więcej: Koronawirus w Polsce? Ważna konferencja prasowa. "Potrafimy leczyć"

Godz. 13 :29 Mecz Juventus - Inter ODWOŁANY!

Koronawirus nie daje za wygraną. W Europie coraz więcej państw informuje, że zdiagnozowano kolejnych zarażonych. Epidemia trwa już od kilku miesięcy i nie widać, aby miała się niebawem skończyć. Ma ona również przełożenie na świat sportu. We Włoszech, gdzie obecnie jest największe ognisko koronawirusa, zdecydowano się odwołać pięć ligowych spotkań, w tym mecz Juventus - Inter.

Przeczytaj więcej: Koronawirus storpedował rozgrywki! Mecz Juventus - Inter ODWOŁANY!

Godz. 13:00 List w kościołach 

W najbliższych dniach w polskich kościołach będzie odczytywana informacja Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego, dotycząca koronawirusa – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Przeczytaj więcej: Koronawirus w Polsce? W KOŚCIOŁACH zostanie odczytany WAŻNY list

Godz. 12:28 Testy w regionach

Testy na obecność koronawirusa docierają do wszystkich regionów Polski. Kolejne laboratoria działają - Wrocław i Olsztyn dołączyły do laboratorium Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Wszystkie służby są w pełnej gotowości - zapewnia rząd.

Godz. 12:05 IZOLATKI na dworcach PKP!

PKP opracowało wytyczne dla dworców kolejowych w sprawie postępowania w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Największe dworce otrzymały dyspozycje, aby w miarę możliwości wytypować pomieszczenia dla osób z podejrzeniem zakażenia wirusem

Czytaj więcej: KORONAWIRUS w Łodzi? IZOLATKI dla ZAKAŻONYCH WIRUSEM!

Godz. 11:39 GIS poleca spacer 

- Jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności. Wczoraj wojsko rozwiozło maseczki i sprzęt do szpitali. Lądują kolejne samoloty z testami. Mój apel: piękna sobota, spacer, dobre odżywianie i bez stresu - podał Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. 

Godz. 11:35 Nie ma u nas koronawirusa

- Nie mamy w Polsce żadnego przypadku koronawirusa. Nie jest to w naszym stylu, żeby ukrywać informacje - podano na konferencji prasowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Nie ma możliwości, żeby zabrakło nam testów. 

Godz. 11:24 Woda utleniona to fake news

Władze Gdańskiego Uniwersytety Medycznego odcinają się od emerytowanego profesora, głoszącego, że zapalenie płuc wywołane koronawirusem można leczyć wodą utlenioną - podał Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Godz. 10:46 Różnica między wirusem a trzecią wojną światową

Drodzy Farmaceuci. Nasi Pacjenci, zupełnie niepotrzebnie, robią duże zapasy leków. Pomóżmy im zrozumieć różnicę pomiędzy wirusem a trzecią wojną światową. Najgorszym doradcą są zbędne emocje- apeluje do aptekarzy Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Godz. 10:24 Minister mówi o terminie ogłoszenia pierwszego zakażonego

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że w Polsce nie odnotowano wciąż pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem. Jednak Łukasz Szumowski, minister zdrowia mówi, że wirus na pewno dotrze do naszego kraju. Szumowski powiedział też, że gdy tylko pojawi się w Polsce nie będzie wstrzymywał z powiadomieniem, nawet jeśli będzie konwencja wyborcza PO.

Przeczytaj więcej: Koronawirus w Polsce? Minister mówi o terminie ogłoszenia pierwszego zakażonego

Godz. 10:00 Internet pełen teorii spikowych

W związku z epidemią koronawirusa internet został dosłownie zalany przez rożnego rodzaju teorie spiskowe. Choć naukowcy ostrzegają przed nimi i twierdzą, że są one nieprawdziwe, to popularność tych historii wciąż rośnie. Pobudzają one wyobraźnię i budzą niepokój.

Przeczytaj więcej: Koronawirus. PRZERAŻAJĄCE przyczyny zarazy. Te teorie SPISKOWE podają sobie internauci

Godz. 9:37 Ogromne targi odwołane!

Znane i bardzo popularne także w Polsce, Berlińskie Targi Turystyczne zostały odwołane. Wszystko z powodu koronawirusa. Targi od lat przyciągają polską branżę turystyczną i wielu wystawców z naszego kraju. 

Godz. 9:10 Piękny gest

Dziękujemy producentowi odzieży ochronnej Mercator Medical za nieodpłatne przekazanie 50 tyś. masek dla Agencji Rezerw Materiałowych. Taka postawa, w dobie zupełnie innych zachowań rynkowych, świadczy o społecznej odpowiedzialności firmy - podało Ministerstwo Zdrowia. 

Godz. 8:55 Czy sobotnie konwencje powinny zostać odwołane?

Nie mamy potwierdzonego przypadku koronawirusa więc to sami organizatorzy konwencji wyborczych powinni podejmować stosowne decyzje czy je zwoływać czy nie - mówi w Radio Zet Jarosław Pinkas, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Godz. 8:20 GIS o ukrywaniu wyników

Nie ma możliwości ukrywania wyników, badań, nie mamy tajnych laboratoriów. Jest sumienie i etyka lekarska. Nie ma żadnego ukrywania informacji - mówi w Radio Zet Jarosław Pinkas, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Takie spekulacje to czysty absurd!

Godz. 8:00 Komunikat Ministerstwa Zdrowia

Żadna z badanych wczoraj próbek nie jest pozytywna. Nadal nie mamy w Polsce potwierdzonego zarażenia - podało Ministerstwo Zdrowia.

Godz. 7:00 Kontynuujemy naszą relację na żywo w sobotę 29 lutego

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2, organizacja imprez masowych podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje w tej sprawie do Głównego Inspektora Sanitarnego - podał GIS.

Godz. 23:02 Rząd o odwołaniu imprez

- W związku z apelem Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczącym koronawirusa informuję, że rano na spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki zlecił szczegółową analizę wszystkich imprez masowych. Na tej podstawie wojewodowie będą decydować o ich odwoływaniu- zależnie od istniejącego ryzyka - poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu.

Godz. 22:52 Hakerzy i koronawirus

"Uwaga! Uniwersytet zamknięty do odwołania" - taka informacja pojawiła się w piątek na stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego. Szybko okazało się jednak, że jest ona nieprawdziwa i pojawiła się w wyniku głupiego żartu.

Przeczytaj więcej: Hakerzy zaatakowali stronę internetową Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tle koronawirus

Godz. 22.28 Szpitale w stanie podwyższonej gotowości

Wojewoda zachodniopomorski nałożył w piątek na dwa zachodniopomorskie szpitale, w których znajdują się oddziały leczenia chorób zakaźnych, obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości do odwołania. W Szczecinie jest to Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony przy ul. Arkońskiej.

 Przeczytaj więcej: Szczecin: Z powodu koronawirusa szpital przy Arkońskiej w stanie podwyższonej gotowości

Godz. 22:11 Duże zmiany w kościołach

W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności – apeluje w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. Wiernych czekają w kościołach duże zmiany.

Czytaj więcej: Koronawirus w Polsce? Kościół apeluje o OSTROŻNOŚĆ! Duże zmiany w udzielaniu KOMUNII!

Godz. 21:46 Będzie nadzwyczajne spotkanie

Chorwacka prezydencja w Radzie UE podjęła decyzję o nadzwyczajnym spotkaniu ministrów zdrowia Unii Europejskiej. Tematem będzie koronawirus. Spotkanie odbędzie się w piątek, 6 marca. O takią naradę wnioskowała Polska. 

Godz. 21:39 Kaszlał w pociągu. Była interwencja

Do niepokojącej sytuacji doszło w piątek na dworcu kolejowym w Lesznie. U jednego z pasażerów pociągu z Białegostoku do Wrocławia podejrzewano, że może on być zakażony koronawirusem.

 Przeczytaj więcej: Leszno: Jechał pociągiem, miał maseczkę i kaszlał. Podejrzewali zakażenie koronawirusem

Godz. 21.24 Do aptek trafią plakaty

We współpracy z Naczelną Izbą Aptekarską do aptek w całej Polsce trafią do końca dnia w poniedziałek plakaty wydrukowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Godz. 21:04 Kolej gotowa na koronawirusa?

 – Prezes Urzędu Transportu Kolejowego na bieżąco monitoruje sytuację. Przewoźnicy zostali poinformowani o konieczności przeglądu procedur i stosowania się do zaleceń wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego - podaje serwis rynek-kolejowy.pl.

Z kolei PKP na swoim twitterowym profilu radzi: Przed podróżą koleją warto zapoznać się z informacjami o koronawirusie.

Godz. 20:37 Przypominamy numer infolinii

800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Godz. 20:05 Wyniki cały czas spływają

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w Gość Wiadomości o koronawirusie: Na tę godzinę nie mamy. Oczywiście wyniki spływają, więc tak naprawdę, kiedy pojawi się pierwszy, trudno powiedzieć. Za każdym razem, gdy otrzymujemy wyniki, analizujemy je i przekazujemy je do wiadomości publicznej

Godz. 19.30 Testy są w laboratoriach

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w Polsat News: Laboratoria w Polsce są wyposażone w testy na obecność koronawirusa, każda osoba z podejrzeniem zakażenia jest diagnozowana.

Godz. 19.02 Plakaty z numerami telefonów do kontaktu

Pomorski NFZ wyposaża przychodnie i szpitale na terenie województwa pomorskiego w plakaty z informacją o koronawirusie z nr telefonu do kontaktu na wypadek zaistnienia takiej potrzeby

Godz. 18.39 Włoscy studenci przyjechali do Szczecina

W ostatnich dniach do Szczecina przyjechali studenci z Włoch i zamieszkali w jednym z akademików. Ten fakt wzbudził wiele obaw wśród polskich studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Chodzi o koronawirusa i zasady bezpieczeństwa związane z epidemią.

 Przeczytaj więcej: Włoscy studenci przyjechali do Szczecina. Polacy obawiają się koronawirusa. ZUT uspokaja: "Zostali przebadani"

Godz. 18:03 Szokujący apel lekarzy do premiera!

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wystąpił z dramatycznym apelem do premiera i wszystkich organizatorów imprez masowych w kraju. Zaleca on odwołanie m.in. spektakli, pokazów, wystaw, konferencji, koncertów do czasu uspokojenia się sytuacji epidemiologicznej w Europie i na świecie!

Przeczytaj więcej: Szokujący apel lekarzy do premiera! Trzeba "RADYKALNYCH kroków. ZAKAZAĆ imprez"

Godz. 17:30 Bp Włodarczyk na rozpoczęcie Wielkiego Postu: Wchodzimy w czas kwarantanny

 – My dzisiaj również wchodzimy w czas kwarantanny, rozumianej w wymiarze duchowym – wyjaśnił sens słowa pochodzącego od łacińskiego quarantena, co znaczy 40. – To dla nas oznacza 40 dni czasu uzdrawiania, włączania się w pełnię życia, aby odkrywać prawdę o sobie i wznosić oczy ku Bogu - mówił w koszalińskiej katedrze bp Krzysztof Włodarczyk.

Godz. 17:00 Rosną obawy przed koronawirusem w Szczecinie

Z powodu zagrożenia obecnością koronawirusa, w kolejnych szpitalach wprowadzane są nowe zasady dotyczące odwiedzin przebywających w nich pacjentów. Po szpitalu na szczecińskich Pomorzanach, ograniczenia wprowadzono również w placówce przy ul. Unii Lubelskiej, a także w szpitalu w Policach.

Przeczytaj więcej: Rosną obawy przed koronawirusem w Szczecinie i regionie. Kolejne szpitale wprowadzają nowe zasady!

Godz. 16:35 Podejrzenia koronawirusa w Polsce

Na podstawie informacji z Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, z 28.02.2020, godz. 15.00

 • Chorzów (śląskie): 5
 • Cieszyn (śląskie): 2
 • Krotoszyn (wielkopolskie): 1
 • Poznań (wielkopolskie): 3
 • Szczecin (zachodniopomorskie): 3
 • Busko-Zdroj (świętokrzyskie): 1
 • Kielce (świętokrzyskie): 6
 • Łódź (łódzkie): 1
 • Kraków (małopolskie): 6
 • Olkusz (małopolskie): 1
 • Myślenice (małopolskie): 1
 • Lublin (lubelskie): 4
 • Puławy (lubelskie): 3
 • Tomaszów Lubelski (lubelskie): 2
 • Dolnośląskie: 9
 • Podkarpackie: 8Podejrzenia koronawirusa w Polsce
Autor: SE Podejrzenia koronawirusa w Polsce. Na podstawie informacji z Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, z 28.02.2020, godz. 15.00

Godz. 16.15 Pacjent z koronawirusem w Warszawie?

Czy w Warszawie pojawił się pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem? To bardzo prawdopodobne! Wskazuje na to pismo, które w piątek rozesłał Szpital Bródnowski.

Czytaj więcej: Pacjent z koronawirusem w Warszawie? Szpital Bródnowski zamknięty!

Godz. 16.01 PANIKA w Małopolsce!

Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w pobliżu Polski wywołały niemały strach wśród mieszkańców województwa małopolskiego. W aptekach w regionie brakuje maseczek ochronnych każdego rodzaju, a sklepowe półki z artykułami higienicznymi pustoszeją w zastraszającym tempie! 

Czytaj więcej: PANIKA w Małopolsce! Ludzie PRZERAŻENI koronawirusem, puste półki w sklepach i aptekach

Godz. 15.33 Osiem osób zarażonych?

- W tym momencie (dane na godz. 14 w piątek) na terenie Małopolski hospitalizowanych pod kątem koronawirusa jest osiem osób - przekazuje Dominika Łatak-Glonek, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Czytaj więcej: Koronawirus w Małopolsce? Osiem osób zarażonych koronawirusem z Chin? Trwają badania

Godz. 15.00 Nowy szpital ZAKAZUJE odwiedzin

W związku ze wzrostem liczby przypadków infekcji wirusowych dyrekcja szpitala św. Łukasza w Tarnowie zdecydowała się na wprowadzenie zakazu odwiedzin na wszystkich oddziałach placówki. Zakaz obowiązuje do odwołania.  Szpital przypomina również, że nie ma możliwości zajmowania się pacjentami przychodzącymi z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Czytaj więcej: Nowy szpital ZAKAZUJE odwiedzin i NIE BĘDZIE przyjmował pacjentów z objawami KORONAWIRUSA

godz. 14:30 Dzieci w kwarantannie!

Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej 213 we Wrocławiu wprowadził całkowity zakaz odwiedzin. Powodem jest coraz większa liczba przypadków zachorowań na grypę oraz ryzyko wystąpienia koronawirusa. W szpitalnej Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych przebywa obecnie 7 dzieci w związku z podejrzeniem koronawirusa.

Czytaj więcej: 7 dzieci z podejrzeniem koronawirusa przechodzi kwarantannę. Zakaz odwiedzin w szpitalu!

godz. 14:20 Kraków gotowy na walkę z koronawirusem?

W Krakowie odbyło się specjalne posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Miasto zapewnia, że jest gotowe na ewentualne przypadki koronawirusa w stolicy Małopolski.

Czytaj więcej: Kraków gotowy na walkę z koronawirusem?

godz. 13:55 Koronawirus tuż przy granicy!

Niepokojące doniesienia z Niemiec. Korespondent Polsat News Tomasz Lejman przekazał, że osoba zarażona koronawirusem przebywała w niemieckim Tropical Islands przy granicy z Polską.

Polacy bardzo często tam jeżdżą nie tylko ze względu na atrakcje, ale też dogodne położenie. Ośrodek leży zaledwie 70 kilometrów od polskiego Gubina.

godz. 13:45 WAŻNA decyzja władz UAM w Poznaniu!

Najpierw Uniwersytet Medyczny, a teraz UAM. Ważne decyzje podjęły władze poznańskich uczelni. To dodatkowe środki ostrożności w związku z koronawirusem, który może dotrzeć także do Polski.

Zobaczcie, co powiedział rektor prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki. Komunikat rektora UAM publikujemy TUTAJ.

godz. 13:20 Kolejne podejrzenia w Kielcach i Busku!

W piątek do Kliniki Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przyjęto dwóch mężczyzn, którzy mają niepokojące objawy zakażenia koronawirusem, a na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju trafiła kobieta, u której podejrzewa się groźnego wirusa z Azji

Czytaj więcej: Koronawirus w Świętokrzyskiem?

godz. 13:00 Koronawirus w Polsce?

Za nami konferencja prasowa z udziałem m.in. ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. - Na dzień dzisiejszy koronawirusa w Polsce nie ma - przekazał.

Ponadto premier wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali, a rząd uruchomił 100 mln zł, o które za pośrednictwem wojewodów będą mogły aplikować szpitale na przygotowania związane z koronawirusem.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przekazał, że rząd przygotowuje zapasy badań na koronawirusa. - Dzisiaj wyleciał rządowy samolot. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będziemy mieli kolejne 30 tys. testów do badania osób potencjalnie zarażonych koronawirusem - zdradził.

godz. 12:50 Prezydent i lekarz komentują sytuację Torunia

Prezydent Torunia i przedstawicielka szpitala miejskiego w Toruniu przeanalizowali aktualną sytuację. - Sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie, na co jesteśmy przygotowani. Systemy działania w Toruniu są identyczne jak w całej Polsce - podkreślił prezydent Michał Zaleski w rozmowie z Radiem ESKA Toruń.

Co jeśli osoba z objawami ewentualnego zakażenia przyjdzie do szpitala? Piszemy o tym TUTAJ.

godz. 12:40 Jasnowidz zabrał głos!

Jasnowidz z Człuchowa, Krzysztof Jackowski postanowił zabrać głos w sprawie koronawirusa. - Problem jest nadęty, głośny, ale tak naprawdę jest i go nie ma - powiedział w nagraniu, które znajduje się W TYM MIEJSCU.

godz. 12:20 Co kupić na wypadek epidemii?

Koronawirus w Polsce, choć oficjalnie jeszcze nie potwierdzony, to zgodnie ze słowami ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jest nieunikniony. Jeżeli wirus z Wuhan dotrze do Polski to jednym z najgorszych scenariuszy jest wybuch epidemii i zamknięte strefy. Jak przetrwać epidemię koronawirusa w Polsce? Co kupić na wypadek wybuchu zarazy? Piszemy o tym TUTAJ.

godz. 12:05 Załoga karetki w białych kombinezonach zabrała pacjenta!

27 lutego wieczorem karetka zabrała pacjenta z jednego z bloków przy ul. Szczytowej w Świętochłowicach. Członkowie załogi medycznej byli ubrani w specjalne białe kombinezony. Czy możliwe, że jest to pacjent z podejrzeniem koronawirusa?

Mamy nagranie z tego wydarzenia, które jest dostępne TUTAJ.

godz. 11:50 Pies zarażony koronawirusem!

Obecność koronawirusa potwierdzono w próbkach pobranych od psa w Hongkongu. - To pierwszy potwierdzony przypadek wykrycia koronawirusa u zwierzęcia domowego - informuje agencja Bloomberg.

Zwierzę zostało poddane kwarantannie w specjalnej lecznicy. Lekarze próbują teraz ustalić jak zaraził się pies.

godz. 11:40 Apel Ministra Obrony Narodowej

Mariusz Błaszczak zabrał głos w sprawie walki z koronawirusem.

godz. 11:10 TAJEMNICZE zachowanie szpitala w Krotoszynie

Mimo że od zgłoszenia pacjentki z podejrzeniem koronawirusa do szpitala w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) minęły już 4 dni, szpital wciąż nie informuje, czy kobieta jest zarażona SARS-Cov-2.

Czytaj więcej: Komentarz rzecznika szpitala w Krotoszynie

godz. 11:00 Protest przed Spodkiem

Setki osób zgromadziło się pod Spodkiem w związku z decyzję wojewody Jarosława Wieczorka, zakazującą wpuszczenia publiczności na teren rozgrywanych w Katowicach Intel Extreme Masters 2020.

Jak wygląda sytuacja przed Spodkiem w Katowicach? Zobaczcie zdjęcia i relację.

Protest można śledzić także poniżej:

godz. 10:45 Wezwanie Kidawy Błońskiej

Mocne słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wezwała ona premiera Morawieckiego do ujawnienia prawdy! Czy pani marszałek coś sugeruje?

godz. 10:20 Koronawirus w sporcie

Koronawirus dotyka mocno świat sportu. Wyścig kolarski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończono dwa dni wcześniej. W jednym z hotelu przebywali zarażeni koronawirusem. Dla gości hotelu zorganizowano natychmiastową kwarantannę. W gronie tym znajduje się także m.in. Rafał Majka oraz członkowie polskiej grupy CCC.

To jednak nie wszystko. Hiszpański klub piłkarski - Valencia odwołuje wszystkie wydarzenia publiczne związane z piłkarzami.

godz. 10:15 Doniesienia z Chorzowa!

Obecnie w szpitalu w Chorzowie na oddziale zakaźnym przebywa pięć osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Wyniki badań w ich przypadku będą znane w ten weekend lub w poniedziałek - informuje Jarosław Burzawa ze Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

Czytaj więcej: Pięć osób w szpitalu z podejrzeniem koronawirusa

godz. 9:30 Koronawirus coraz bliżej Polski!

To nie są dobre wieści dla Polaków. Na Białorusi stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem!

- Chcielibyśmy poinformować, że testy przeprowadzone 27 lutego w centrum epidemiologii i mikrobiologii wykazały obecność koronawirusa Covid-19 u jednego ze studentów z Iranu - przekazało ministerstwo zdrowia na Białorusi.

Czytaj więcej: Koronawirus coraz bliżej Polski

godz. 9:25 Paryż w stanie gotowości!

W piątek wieczorem odbędzie się 45. ceremonia rozdania Cezarów. Organizatorzy mają pełne ręce roboty. Zobaczcie sami!

godz. 9:10 SZOKUJĄCE słowa wojewody świętokrzyskiego

Jak radzić sobie z koronawirusem? Zbigniew Koniusz zdradził jak należy zachować się w przypadku zachorowania. TUTAJ przeczytacie, co powiedział wojewoda świętokrzyski. Te słowa mogą szokować.

godz. 9:05 Protest przed Spodkiem!

Intel Extreme Masters, wielkie wydarzenie dla wielbicieli e-sportu odbędzie się bez publiczności. Taką decyzję podjął w czwartek wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Przed Spodkiem będzie jednak wielu fanów e-sportu, którzy z pewnością będą protestować.

godz. 8:15 Znamy wyniki nauczycielki z Mazańcowic!

Kobieta wróciła w niedzielę 23 lutego z Włoch do Polski. Dzień później wróciła do pracy w zespole szkolno-przedszkolnym we wsi Mazańcowice, gdzie miała lekcje z uczniami. Potem zgłosiła się do bielskiego szpitala z objawami, a następnie została przetransportowana do placówki w Chorzowie.

Wyniki badań laboratoryjnych są jednoznaczne. Kobieta nie jest zakażona, a więcej o sprawie piszemy TUTAJ.

godz. 8:10 Domy Kultury w Poznaniu ODWOŁUJĄ imprezy

Wiele instytucji wprowadza dodatkowe środki ostrożności. Tak jest m.in. w Osiedlowych Domach Kultury na poznańskich Winogradach. Odwołano wiele imprez i zawieszono działalność Klubów Seniora!

Czytaj więcej: Domy Kultury w Poznaniu ODWOŁUJĄ imprezy!

godz. 7:40 Światowe media informują o kolejnych zakażeniach!

Pierwsze przypadki zakażenia wystąpiły m.in. w Nigerii, Nowej Zelandii i Meksyku. Ponadto jest kolejny zakażony w Niemczech! Tam sprawa jest problematyczna, bo to pracownik dziecięcej kliniki w Hamburgu, który ostatnio we Włoszech. O godz. 10:00 ma się odbyć konferencja w tej sprawie.

godz. 7:20 Znamy wyniki 3-letniego dziecka z Poznania

W środę Do Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu trafiło 3-letnie dziecko z podejrzeniem koronawirusa. Znamy już wyniki chłopca, z którymi można zapoznać się TUTAJ.

godz. 7:00

Liczba zachorowań rośnie. Na ten moment 83389 zakażonych jest koronawirusem. W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku.

Koronawirus w Polsce? Co wydarzyło się 27 lutego? Przeczytaj nasze dotychczasowe doniesienia >>> Koronowirus w Polsce? PANIKA na Śląsku! WIELKIE wydarzenie bez publiczności! [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje z całej Polski w sprawie koronawirusa

Jeśli podejrzewasz zarażenie koronawirusem, nie wychodź - zadzwoń do odpowiednich służb. Zniżek na telefony szukaj na stronie x kom kod rabatowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE