Koronawirus w Świętokrzyskiem? Kolejne podejrzenia w Kielcach i Busku!

2020-02-28 12:59
Koronawirus w Świętokrzyskiem? Kolejne pdejrzenia w Kielcach i Busku!
Autor: Reytan at Polish Wikipedia /Wikimedia Commons Koronawirus w Świętokrzyskiem? Kolejne pdejrzenia w Kielcach i Busku!

W piątek do Kliniki Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przyjęto dwóch mężczyzn, którzy mają niepokojące objawy zakażenia koronawirusem, a na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju trafiła kobieta, u której podejrzewa się groźnego wirusa z Azji. Łącznie w Świętokrzyskiem odnotowano osiem przypadków podejrzanych symptomów, do tej pory były to fałszywe alarmy.

- W ostatnich godzinach do Kliniki Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zostały przyjęte dwie kolejne osoby, które wróciły z Włoch i u których wystąpiły objawy infekcji dróg oddechowych. Młodzi mężczyźni czują się dobrze - poinformowała portal Eska Kielce rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Na tę chwilę w kieleckim szpitalu zakaźnym hospitalizowane są cztery osoby, dzisiaj wypisano kobietę, u której wykluczono koronawirusa. W międzyczasie na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju trafiła mieszkanka tego miasta, która źle się poczuła po przyjeździe z miejsca, gdzie potwierdzono obecność zarazy.

Wszyscy pacjenci zostali poddani procedurom, przebywają w izolatkach. Pobrane próbki będą przebadane w Warszawie.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?