Koronawirus w Polsce? WAŻNA decyzja władz UAM w Poznaniu!

2020-02-28 13:41
Collegium Minus UAM
Autor: Mirand [CC BY-SA 3.0] Ranking uczelni Perspektywy 2020. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w czołówce!

Koronawirus w Polsce? Do tej pory nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Mimo to wiele instytucji woli dmuchać na zimne. Tak też jest z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ważną decyzję podjęły władze uczelni, którą przekazał rektor prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki.

Koronawirus w Polsce?

Wiele instytucji w Polsce zachowuje dodatkowe środki ostrożności w związku z koronawirusem. Tak też jest z poznańskimi uczelniami wyższymy. Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza podjęły ważne decyzje.

- Po wysłuchaniu opinii uczelnianego zespołu ds. monitorowania zagrożeń, w związku z rozprzestrzenianiem się w rosnącej liczbie państw zachorowań spowodowanych koronawirusem, zawieszam do odwołania wymianę osobową z partnerami w Republice Korei, Japonii, Singapurze, Iranie, Tajlandii, Republice Chińskiej na Tajwanie oraz Republice Włoskiej. Przypominam także, że od 6 lutego jest zawieszona wymiana z uczelniami w Chińskiej Republice Ludowej. Ponadto wszystkim pracownikom, doktorantom, studentom oraz gościom UAM - napisał rektor prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki.

Ponadto rektor UAM przekazał dodatkowe zalecenia, do których powinni stosować się pracownicy uczelni, a także studenci. To jednak nie jedyna decyzja władz UAM. Władze tej uczelni podjęły taką samą decyzję jak Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

- Studentów przybywających lub wracających z regionów dotkniętych dużą liczbą zakażeń, proszę o powstrzymanie się od udziału w zajęciach w terminie do dwóch tygodni od przyjazdu do Poznania. Nieobecności zostaną usprawiedliwione bez konieczności ich odrabiania - dodał prof. UAM dr hab. Lesicki

Władze poszczególnych jednostek organizacyjnych oraz prowadzących zajęcia zostały także poproszone o monitorowanie życia akademickiego i zapobieganie wykluczeniom oraz dyskryminującym zachowaniom.

Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w naszej relacji >>> Koronawirus w Polsce? Kidawa-Błońska APELUJE do Morawieckiego! [RELACJA NA ŻYWO]

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE