Fatalny wypadek w Legolandzie! Kilkadziesiąt osób rannych po zderzeniu wagoników kolejki górskiej

i

Autor: Stefan Scheer/CC BY-SA 3.0/wikipedia W Legolandzie w Guenzburgu na południu Niemiec doszło do wypadku. Rannych zostało kilkadziesiąt osób.

Katastrofa w Niemczech

Koszmarny wypadek w Legolandzie! Kilkadziesiąt osób rannych po zderzeniu wagoników kolejki górskiej

2022-08-11 19:42

Bardzo groźny wypadek w Legolandzie w niemieckim mieście Guenzburg (Bawaria). Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn jedna z kolejek górskich gwałtownie wyhamowała, przez co wpadł na nią inny pociąg. W zdarzeniu ucierpiały 34 osoby. Dwie z nich zostały ciężko ranne. Zaledwie kilka dni temu do śmiertelnego wypadku doszło w innym parku rozrywki na terenie Niemiec.

Wypadek w Legolandzie w Niemczech. Kilkadziesiąt osób zostało rannych

Koszmarny wypadek w Legolandzie w niemieckiemu mieście Guenzburg! W czwartek (11 sierpnia) 34 osoby zostały poszkodowane po tym, gdy jedna z kolejek górskich gwałtownie wyhamowała, a najechał na nią inny pociąg. Dwie osoby odniosły ciężkie obrażenia. Dokładny stan zdrowia rannych nie jest jeszcze znany. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na niemiecką agencję dpa część z nich ma otarcia i stłuczenia. 

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Obecnie nie jest jeszcze znana przyczyna, która spowodowała gwałtowne wyhamowanie kolejki górskiej, co w efekcie doprowadziło do kraksy dwóch maszyn.

PRZECZYTAJ: Kim Dzong Un wspiera Putina! Korea Północna wysyła ludzi do Donbasu

Czarna seria niemieckich parków rozrywki. Kilka dni temu zginęła kobieta

To kolejny taki wypadek, do jakiego doszło w ostatnim czasie w Niemczech. W ubiegłą sobotę w innym parku rozrywki, w Klotten w Nadrenii-Palatynacie na zachodzie kraju, również doszło do wypadku podczas przejażdżki kolejką górską. Z wagonika wypadła 57-letnia kobieta, która wskutek odniesionych obrażeń zmarła - przypomina portal RND.

ZOBACZ: Koniec tanich lotów? Szef Ryanair nie pozostawia złudzeń. "Nie zobaczycie takich taryf przez kilka lat"

Sonda
Czy lubisz odwiedzać parki rozrywki?
Regularna bijatyka nad jeziorem! Bezwzględna bitwa kobiet

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki