Ksiądz pobił się z żałobnikami! Za mało zapłacili za pogrzeb WIDEO

i

Autor: La Repubblica Ksiądz pobił się z żałobnikami! "Za mało zapłacili za pogrzeb" WIDEO

Skandal po pogrzebie

Ksiądz pobił się z żałobnikami! "Za mało zapłacili za pogrzeb" WIDEO

2022-07-31 9:00

Takiej ulicznej bijatyki chyba jeszcze nie było! We Włoszech tuż po pogrzebie ksiądz pobił żałobników. Rzucił się z pięściami na jednego z krewnych zmarłego, potem zaatakował też dwie inne osoby. Powodem była zbyt mała zdaniem kapłana opłata, jaką wnieśli mieszkańcy miasta Aversa za pochówek. Sprawą już zajmuje się kuria.

Ksiądz pobił rodzinę zmarłego po pogrzebie. Powodem zbyt niska opłata za pochówek

To nagranie ze sklepowego monitoringu obiegło już świat. Przedstawia uliczną bijatykę we Włoszech i choć aż trudno w to uwierzyć, to inicjatorem bójki był katolicki ksiądz, a zaatakowanymi osobami żałobnicy, którzy jego zdaniem nie mieli wystarczająco dużo pieniędzy, by zapłacić za pochówek swojego zmarłego krewnego. O sprawie piszą m.in. "La Repubblica" i "La Rampa". Do bulwersującej sytuacji doszło w miejscowości Aversa przy Via Roma, w samym centrum miasta w dniu 26 lipca o godzinie 11 przed południem. Po pogrzebie w kościele Madonna di Casaluce krewni rozmawiali z proboszczem A.F. na temat opłaty za uroczystość. Bliscy zmarłego powiedzieli kapłanowi, który dopiero co wygłaszał wzniosłe modły nad trumną, że mogą mu dać tylko 25 euro. Wtedy ksiądz wpadł w szał. Dyskusja robiła się coraz bardziej głośna, aż w końcu przeniosła się ze świątyni na ulicę. Tam, jak pokazał sklepowy monitoring, ksiądz A.F. rzuca się na jednego z żałobników, nieco łysawego mężczyznę. Według świadków nie był to w dodatku początek bójki i ksiądz okładał pięściami krewnych zmarłego jeszcze poza zasięgiem sklepowego monitoringu. Na nagraniu kolejni ludzie dołączają do walczących, aż w końcu zostają rozdzieleni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pan młody uciekł sprzed ołtarza! Powodem słowa matki o pannie młodej

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tak wygląda nowa Marilyn Monroe! Ana de Armas lepsza niż oryginał?

Sonda
Czy polscy księża to materialiści?

Bijatyka po pogrzebie we Włoszech. Kuria oświadcza, że zajmuje się sprawą

Trzy osoby trafiły do szpitala, sprawą zajęła się już kuria. „W związku z szeroko rozpowszechnionymi przez media wiadomościami o bójce, jaka miała miejsce wczoraj rano pod kościołem w Aversie, pomiędzy proboszczem i obywatelem diecezja Aversa wyraża ubolewanie z powodu tego, co się stało i uruchamia swoje instytucje kanoniczne powołane do rzucenia pełnego światła na to, co się wydarzyło. Wyrażamy również solidarność z każdą osobą, która mogła poczuć się zraniona i zadeklarowała gotowość do kontynuowania już podjętego dialogu, aby przywrócić spokój w życiu wszystkich zaangażowanych w incydent” - głosi cytowana przez "Repubblicę" oświadczenie kurii.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rodzice torturowali 13-cioro dzieci przez 30 lat! Córka uciekła oknem, dzis wyznaje prawdę

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ośmiometrowy krokodyl pożarł żywcem 45-latka! Straszne odkrycie w brzuchu gada

QUIZ. Tak się żyło w PRL-u. W 20. rocznicę pogrzebu Edwarda Gierka przypomnij sobie te czasy

Pytanie 1 z 10
Wszyscy dobrze pamiętamy kartki, to właśnie za czasów Edwarda Gierka wprowadzono reglamentację żywności. Pierwsze kartki wprowadzono:
Ksiądz zmienił cennik