Książę Harry idzie na urlop tacierzyński! Jedna rzecz zaskakuje

2021-06-08 9:00
Książę Harry i Meghan Markle z dzieckiem
Autor: DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News

Kariera Meghan Markle i księcia Harry'ego musi poczekać! Książęca para zdecydowała się na podwójny urlop - macierzyński i tacierzyński zarazem. Jedna rzecz bardzo zaskakuje! Meghan Markle i książę Harry zrobią coś zupełnie inaczej niż niemal wszyscy, którzy biorą wolne po narodzinach dziecka w Stanach Zjednoczonych. Jednak książęca para ustanowiła specjalne zasady dotyczące urlopu macierzyńskiego i tacierzyńskiego dla pracowników swojej fundacji Archewell i teraz sami z tych zasad skorzystają. O co chodzi?

Lilibet Diana, drugie dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego, przyszła na świat w piątek. Dziewczynka jest drugim dzieckiem książęcej pary, Meghan Markle i książę Harry mają już dwuletniego syna Archiego. Jak teraz będzie wyglądało życie w ich kalifornijskiej rezydencji? Kto zajmie się małą Lilibet Dianą? Odpowiedzi na to pytanie udzielił już ulubiony dziennikarz Meghan Markle i księcia Harry'ego, Omid Scobie: "Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że pracujący członkowie rodziny królewskiej szybko wracają do pracy, ale Harry i Meghan dają inny przykład, oferując w swojej fundacji Archewell do 20 tygodni urlopu po narodzinach dziecka. Czeka ich kilka miesięcy bez pracy".

NIE PRZEGAP: Królowa Elżbieta II zaskoczyła świat! Chodzi o dziecko w rodzinie królewskiej

To zaskakujące, bo urlop macierzyński czy tacierzyński w Stanach Zjednoczonych trwa zazwyczaj 10-12 tygodni, tymczasem Meghan Markle i książę Harry zamierzają pozwolić sobie na o wiele dłuższą przerwę w pracy. Dotyczy to nie tylko Archewell, ale też pracy księcia Harry'ego w start-upie BetterUp, który zajmuje się organizacją zajęć terapeutycznych dla pracowników korporacji. Książę Harry pełni tam funkcję jednego z managerów. Dodatkowo Harry i Meghan podpisali umowę z Netflixem na serię dokumentów o ich działalności charytatywnej.

NIE PRZEGAP: Księżna Kate ujawnia prawdę o Meghan Markle! Powiedziała to tylko znajomym

Książe Harry: widziałem jak historia mojej matki się powtarza. Wywiad u Oprah Winfrey
Zofia Dąbrowska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze