Białoruś. Łukaszenka oskarża Polskę

i

Autor: AP Białoruś. Łukaszenka oskarża Polskę

Łukaszenka znów atakuje Polskę! Mówi o wojnie i ustaleniach z Putinem

2021-09-27 12:31

Kolejne ataki Aleksandra Łukaszenki na Polskę! Białoruski dyktator ogłosił, że to Zachód "prowadzi wojnę". "Otwiera się u nas nowy, mówiąc po dawnemu – front" - powiedział Łukaszenka i dodał, odnosząc się do sytuacji na granicy, że wraz prezydentem Rosji Władimirem Putinem „ustalili, że trzeba tam przedsięwziąć jakieś kroki”.

Wobec tego, co robi Aleksandr Łukaszenka z migrantami na granicy z Polską, używane jest często określenie "wojna hybrydowa". Ale białoruski dyktator przekonuje, że to Zachód prowadzi z nim wojnę, a on nie jest niczemu winien. Co więcej, to on sam jest zagrożony, a nie zagrożenie stwarza. Łukaszenka podjął temat Polski na spotkaniu, w którym wzięli udział szefowie Straży Granicznej, KGB, MSW i sekretarz Rady Bezpieczeństwa. Stwierdził, że problemem jest nie tylko sytuacja z migrantami na granicy, których Polska nie chce wpuszczać, ale Białoruś ma też "inne poważne problemy, związane z obronnością”. Jak powiedział, „w Polsce u granicy rozmieszczane są całe korpusy” wojsk i "otwiera się nowy front". Oskarżył białoruskich opozycjonistów o to, że tworzą u nas ośrodki szkoleniowa będące de facto bazami wojsk USA.

NIE PRZEGAP: Putin wskazał swojego następcę?! Plotki mówią o złym stanie zdrowia

NIE PRZEGAP: Armageddon w Wielkiej Brytanii! Brak paliwa, puste sklepy. Wkroczy wojsko?

Sonda
Czy Rosja jest zagrożeniem dla Polski?

"Prowadzicie przeciwko nam wojnę sankcyjną i chcecie, żebyśmy was bronili tutaj? Tak nie będzie. Niech tam walczą z tym, kto nie jest potrzebny w Polsce i na Litwie" - mówił Łukaszenka i zaprzeczył, by to on wysyłał do Polski migrantów. Jego zdaniem są oni na Białoruś wpychani przez inne, sąsiednie państwa. Jak dodał, odnosząc się do sytuacji na granicy, wraz prezydentem Rosji Władimirem Putinem „ustalili, że trzeba tam przedsięwziąć jakieś kroki”. „W przeciwnym razie będziemy jutro mieć na granicy Białorusi i Rosji nieakceptowalną dla nas sytuację. Włącznie z rozmieszczeniem rakiet odpowiedniego zasięgu” – powiedział Łukaszenka.

NIE PRZEGAP: Wielkie zmiany w Niemczech! Wyniki wyborów. Olaf Scholz nową Merkel?

NIE PRZEGAP: Szok! Książę ma milionowe długi. Syn królowej zostanie bez domu

Usnarz Górny (woj. podlaskie). Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na polsko-białoruskim pograniczu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają