Makabra na placu zabaw. Ktoś umieścił żyletkę na zjeżdżalni. Robota antyszczepionkowców?

2022-01-18 10:31
Makabryczne odkrycie na placu zabaw. Ktoś umieścił żyletkę na zjeżdżalni. Robota antyszczepionkowców?
Autor: SHUTTERSTOCK Kto chciał skrzywdzić bawiące się dzieci?

To cud, że żadne dziecko nie zrobiło sobie krzywdy! Niemieckie służby poinformowały, że na jednym z placów zabaw w Lipsku dokonano szokującego odkrycia. Jeden z rodziców zauważył, że na zjeżdżalni jest przyklejona dziwna nalepka. Gdy zaczął ją zdrapywać, znalazł pod spodem żyletkę. Policja szuka sprawcy i ostrzega, by podobnych naklejek nie dotykać, tylko wezwać służby.

Trudno uwierzyć, że ktoś mógł zrobić coś takiego! Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w poniedziałek (17 stycznia) na jednym z placów zabaw w niemieckim Lipsku 38-letni mężczyzna zauważył, że do zjeżdżalni dla dzieci jest przyklejona dziwna nalepka. Postanowił więc ją zerwać, jednak kiedy zaczął ją zdrapywać, okazało się, że pod spodem jest umieszczona żyletka. Szybko wezwał na miejsce służby. Policjanci zabezpieczyli ślady, przeszukali także okoliczne place zabaw, jednak niczego podobnego już nie znaleźli. Na szczęście ani żadnemu dziecku, ani mężczyźnie, który zdrapywał naklejkę, nic się nie stało. Na samej nalepce widniały gwiazda Dawida oraz hasła krytyczne wobec szczepień przeciwko Covid-19. 

CZYTAJ TAKŻE: Kto nowym szefem Parlamentu Europejskiego? Dziś się dowiemy. Kandydat z Polski bez szans?

Plac zabaw grozy na Ursynowie

Policjanci szukają sprawcy lub sprawców, a śledztwo jest prowadzone pod kątem usiłowania uszkodzenia ciała i podejrzenia o podżeganie do nienawiści. Śledczy zaapelowali także o to, by informować służby o każdym takim podejrzanym znalezisku i ostrzegli, by do czasu ich przyjazdu nie robić nic na własną rękę. 

CZYTAJ TAKŻE: Obowiązek szczepień sparaliżuje pracę gabinetów lekarskich? Ucierpią pacjenci!

Sonda
Czy masz dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE