Masakra w Rio de Janeiro. Co najmniej 25 osób zginęło w strzelaninie

2021-05-06 18:52
finał Ligi Światowej 2015 odbędzie się w Rio de Janeiro
Autor: fot. Bulls Masakra w Rio de Janeiro. Co najmniej 23 osoby zginęły w strzelaninie

Co najmniej 25 osób zginęło w czwartek na przedmieściu Rio de Janeiro, Jacarezinho, w strzelaninie, która wywiązała się podczas operacji policyjnej wymierzonej w handlarzy narkotyków - podają lokalne brazylijskie media. Wśród zabitych jest policjant.

Według lokalnych mediów w strzelaninie w Rio de Janeiro zginęło co najmniej 25 osób, w tym policjant. Strzelanina miała miejsce podczas akcji policyjnej na przedmieściach Rio de Janeiro, w Jacarezinho. Funkcjonariusze policji rozpoczęli operację po otrzymaniu doniesień, że handlarze narkotyków rekrutują dzieci do swojego gangu.

ZOBACZ: Indie to obecnie kraj najtragiczniej dotknięty przez koronawirusa. Liczą na pomoc

Jak podają lokalne media, gang, który był celem policyjnego nalotu, zajmuje się handlem narkotykami, rabunkami, morderstwami i porwaniami. Policja potwierdziła śmierć jednego ze swoich funkcjonariuszy, inspektora Andre Leonardo de Mello Frias. Podczas akcji przypadkowo postrzelono dwie osoby podróżujące metrem. Ich życiu jednak nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rio de Janeiro jest jednym z najbardziej niebezpiecznych regionów w Brazylii, a pobliskie tereny od lat kontrolowane są przez przestępców, powiązanych z potężnymi gangami handlarzy narkotyków. Siły bezpieczeństwa w Brazylii były często oskarżane o nadmierne użycie siły wobec ludności cywilnej podczas operacji przeciw przestępczości.

SPRAWDŹ: Kim jest Aleksander Miszkin i Anatolij Czepiga? Dostali odznaczenia i mieszkania od Putina

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze