To już pewne: zwłoki znalezione w Szwecji należą do zaginionej Polki. Beata R. nie żyje!

i

Autor: Facebook Zaginiona Beata R. nie żyje

Wyrok dla Cezarego R.

Mąż zamordował 32-letnią Beatę w Szwecji. Poznaliśmy wyrok sądu

2022-09-08 13:48

We wrześniu ubiegłego roku głośno w polskich i szwedzkich mediach było o zaginięciu Beaty R. Niestety, tamtejsza policja w listopadzie odnalazła jej zwłoki w lesie w Boekeberg. Jej pogrzeb odbył się czerwcu w Tczewie. Dziś, w czwartek 8 września, sąd w Malmoe skazał na karę dożywotniego więzienia mordercę 32-latki. Sprawcą zabójstwa okazał się jej mąż, 50-letni Cezary R., który początkowo był podejrzany jedynie o jej uprowadzenie.

32-letnia Beata R. zaginęła 24 września ubiegłego roku. W poszukiwania kobiety zaangażowanych było tysiące wolontariuszy. 24 listopada szwedzcy śledczy potwierdzili, że zwłoki kobiety, które znaleziono w lesie Boekeberg, położonym 20 km od Malmoe, należą do naszej rodaczki. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez gazetę "Sydsvenska", dokładne miejsce, w którym znajdowało się ciało, miał wyjawić 50-letni mąż kobiety. Mężczyzna był wówczas w areszcie po tym, jak postawiono mu zarzut uprowadzenia żony, 50-latek jednak nie przyznawał się do winy. 

Para byla w trakcie rozwodu, zaś kobieta próbowała wywalczyć wyłączną opiekę nad dziećmi. Starała się też o to, by jej mąż dostał sądowy zakaz zbliżania się do niej i dzieci, bo twierdziła, że stosuje wobec nich przemoc i im grozi. Ten ostatni wniosek został jednak odrzucony.

Cezary R. był ostatnią osobą, która miała kontakt z Beatą R. Kilka dni po zniknięciu kobiety został aresztowany pod zarzutem uprowadzenia. Choć wskazał ostatecznie miejsce zbrodni, to twierdził, że kobietę zabiła nieznana mu grupa osób, a on jedynie pochował jej ciało.

Mieszkająca w Polsce matka zamordowanej zeznała podczas procesu, że w ostatniej rozmowie telefonicznej z córką namawiała ją na powrót do ojczyzny. Kobieta odmówiła ze względu na pracę w Szwecji.

Sąd w Malmoe ostatecznie zgodził się z prokuraturą, która dowodziła, że Cezary R. zamordował swoją żonę, m.in. dusząc paskiem od jej własnej torby. Ostatecznie Cezary R. został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Pogrzeb ofiar wypadku na pielgrzymce
Nasi Partnerzy polecają