Dmitrij Miedwiediew

i

Autor: Jürg Vollmer flickr.com

Wybuch w Przewodowie

Miedwiediew komentuje rakietę w Przewodowie. "Zachód coraz bliżej wojny światowej"

2022-11-16 12:20

Dmitrij Miedwiediew już skomentował wybuch w Przewodowie! Były rosyjski premier i prezydent zrobił to w swoim stylu, mówiąc o III wojnie światowej i przedstawiając Rosję jako niewiniątko, Zachód zaś obwiniając o prowadzenie wojny hybrydowej z Rosją. Przypominamy też wcześniejsze kuriozalne wypowiedzi Miedwiediewa.

Rakieta w Przewodowie. Dmitrij Miedwiediew mówi o "wojnie światowej", oskarża Zachód o prowadzenie wojny hybrydowej z Rosją

Dmitrij Miedwiediew także skomentował szokujący incydent, do którego doszło na Lubelszczyźnie. Wczoraj, 15 listopada, o godzinie 15:40 pocisk rakietowy spadł na wieś Przewodów w województwie lubelskim, zabijając dwie osoby. Polski MSZ potwierdził, że rakieta była produkcji rosyjskiej. Rosja zaprzecza ostrzałowi polskiego terytorium, prezydent Andrzej Duda podkreśla, że dopiero śledztwo pozwoli na właściwą ocenę tej sytuacji. AP i Reuters podają powołując się na źródła w administracji USA, że wstępne ustalenia wskazują na to, iż to ukraiński pocisk mający pełnić funkcję obrony przeciwlotniczej spadł omyłkowo na terenie Polski. Jak skomentował to wszystko znany z histerycznych wypowiedzi Miedwiediew? "Incydent z przypuszczalnie ukraińskim "atakiem rakietowym" na polskie gospodarstwo rolne dowodzi jednego: prowadząc wojnę hybrydową z Rosją, Zachód zbliża się do wojny światowej". Miedwiediew zatem zrobił to w swoim typowym stylu, mówiąc o III wojnie światowej i przedstawiając Rosję jako niewiniątko, Zachód zaś obwiniając o prowadzenie wojny hybrydowej z Rosją.

Wszystkie groźby Dmitrija Miedwiediewa. Groził wojną z NATO i "końcem ludzkości"

Wcześniej Miedwiediew mówił m.in. tak: "Dla nas Krym jest częścią Rosji. A to znaczy, że na zawsze. Każda próba ingerencji na Krymie będzie wypowiedzeniem wojny naszemu krajowi. A jeśli zrobi to państwo członkowskie NATO, oznacza to konflikt z całym Sojuszem Północnoatlantyckim; trzecią wojnę światową. Kompletną katastrofę" - powiedział cytowany przez Reutersa w przeddzień szczytu NATO w Madrycie. Innym razem tak odnosił się do planów postawienia Rosji przed Trybunałem Karnym w Hadze za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie: "Sam pomysł ukarania kraju, który ma największy potencjał nuklearny, jest absurdalny. I potencjalnie zagraża istnieniu ludzkości". Inna jego wypowiedź brzmiała: "Egzaltowane krwawe klauny, które pojawiają się z oświadczeniami, próbują nam grozić - mam na myśli atak na Krym i tak dalej. (...) Konsekwencje są oczywiste, jeśli coś takiego się wydarzy, nastąpi 'koniec świata' dla nich wszystkich, nadejdzie bardzo szybko i mocno".

Kim jest Dmitrij Miedwiediew?

Dmitrij Miedwiediew znany jest głównie z bycia swojego rodzaju zmiennikiem Putina. Pełnił funkcję prezydenta Rosji wtedy, gdy zgodnie z rosyjską konstytucją Putin nie mógł już kandydować. Po przerwie, dzięki przejściowym rządom lojalnego Miedwiediewa, rosyjski dyktator powrócił. Dmitrij Miedwiediew był prezydentem Federacji Rosyjskiej w latach 2008-2012, a premierem od 2012 do 2020.

Sonda
Czy wybuch w Przewodowie wywoła eskalację wojny, czy będzie pojedynczym incydentem?
Strach o dzieci po eksplozji w Przewodowie
Nasi Partnerzy polecają