Dmitrij Miedwiediew

i

Autor: Shutterstock, AP Dmitrij Miedwiediew

Miedwiediew straszy trzecią wojną światową. Czy Polska jest zagrożona?

2022-06-28 12:10

Dmitrij Miedwiediew znowu zaczął straszyć wybuchem III wojny światowej. Były premier i prezydent Rosji, cytowany przez agencją Reutera, powiedział, co może wywołać bezpośrednią konfrontację militarną NATO z Federacją Rosyjską. "Każda próba ingerencji na Krymie będzie wypowiedzeniem wojny naszemu krajowi". Dmitrij Miedwiediew już wcześniej groził wojną. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. To nie pierwsza jego wypowiedź tego typu od wybuchu wojny na Ukrainie.

Dmitrij Miedwiediew był prezydentem (2008-2012) i premierem (2012-2020) Federacji Rosyjskiej. Dziś jest niżej w hierarchii na Kremlu, ale bynajmniej nie stracił wpływu na politykę - pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa. Od wybuchu wojny na Ukrainie nie raz było głośno o jego agresywnych wypowiedziach i groźbach. Teraz "zmiennik Putina" znowu straszy Zachód. Były premier i prezydent Rosji powiedział, co dokładnie może wywołać bezpośrednią konfrontację militarną NATO z Federacją Rosyjską.

Dmitrij Miedwiediew grozi III wojną światową. Co zdaniem byłego prezydenta Rosji miałoby doprowadzić do "kompletnej katastrofy"?

"Dla nas Krym jest częścią Rosji. A to znaczy, że na zawsze. Każda próba ingerencji na Krymie będzie wypowiedzeniem wojny naszemu krajowi. A jeśli zrobi to państwo członkowskie NATO, oznacza to konflikt z całym Sojuszem Północnoatlantyckim; trzecią wojnę światową. Kompletną katastrofę" - powiedział Miedwiediew, cytowany przez agencję Reutera. Jak dodał, w razie przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATO Rosja będzie "gotowa do działań odwetowych".

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Na Kremlu już zdecydowano. Rosja chce wciągąć w wojnę kolejny kraj". Zełenski ostrzega!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Piosenkarka gorąco wspierała Putina. Runęła na ziemię na scenie! WIDEO

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?

Miedwiediew straszył trzecią wojną światową i konfliktem nuklearnym nie pierwszy raz

Wcześniej Miedwiediew reagował w podobny sposób na informacje o dozbrajaniu Ukrainy przez państwa zachodnie. "Pompowanie Ukrainy bronią, szkolenie jej wojsk z obsługi zachodniego sprzętu, wysyłanie najemników oraz prowadzenie ćwiczeń przez państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego w pobliżu naszych granic zwiększają prawdopodobieństwo bezpośredniego i otwartego konfliktu między NATO a Rosją. To zawsze niesie ryzyko przekształcenia się w pełnoprawną wojnę nuklearną" - mówił wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, a Polsce zarzucał, że chce zaanektować zachodnie terytoria Ukrainy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Władimir Putin wyjeżdża za granicę! Wiadomo, gdzie się udaje

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tajemnicza nocna narada na Kremlu. Wcześniej spotkanie Putina z Łukaszenką

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Ukraina jest uzależniona od Zachodu od pierwszego dnia wojny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE